ОБСЄ підтримала ідею необхідності швидкої допомоги українським медіа, — Потураєв
ОБСЄ підтримала ідею необхідності швидкої допомоги українським медіа, — Потураєв

ОБСЄ підтримала ідею необхідності швидкої допомоги українським медіа, — Потураєв

Збереження медіапроєктів, які фокусуються на розслідуваннях та протидії російській дезінформації, є критично важливим для зміцнення демократії і стійкості не лише в Україні, але й в усіх країнах, які є цілями російської агресії.

Президентка ПА ОБСЄ Піа Каума, члени Бюро та члени Спеціального комітету ПА ОБСЄ з допомоги Україні повністю підтримали ідею необхідності якнайшвидше знайти можливості та ресурси для допомоги українським медіа.

Про це «Детектору медіа» розповів голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв

«У своєму виступі на виїзному засіданні Бюро ПА ОБСЄ я акцентував на проблемах незалежних українських медіа, що їх була спричинила зупинка американської фінансової допомоги. Я наголосив, що збереження медіапроєктів, які фокусуються на розслідуваннях, на фактчекінгу та протидії російській дезінформації є критично важливим для зміцнення демократії і стійкості не лише в Україні, але й в усіх країнах, які є цілями російської агресії», — розповів голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. 

За його словами, президентка ПА ОБСЄ Піа Каума, члени Бюро та члени Спеціального комітету ПА ОБСЄ з допомоги Україні «повністю підтримали ідею необхідності якнайшвидше знайти можливості та ресурси для допомоги українським медіа та пообіцяли, що поставлять це питання у своїх національних парламентах, перед урядами своїх держав, а також на рівні Євросоюзу».

20 січня, у день своєї інавгурації, президент США Дональд Трамп підписав указ про призупинення всіх програм іноземної допомоги США на 90 днів для оцінювання відповідності національним інтересам і цілям американської зовнішньої політики. Згодом Держдепартамент США тимчасово розморозив фінансування гуманітарних програм, які «рятують життя», забезпечуючи ліки, медичні послуги, харчі, притулок, засоби для існування тощо.

3 лютого фактичний голова Департаменту ефективності уряду США (DOGE) Ілон Маск заявив, що Дональд Трамп начебто погодився, що USAID потрібно ліквідувати. Перед тим адміністрація Трампа відправила у відпустку топпосадовців USAID, їхній сайт припинив роботу, а агентство передали в підпорядкування держсекретарю США Марко Рубіо.

Відзначимо, 59,2% опитаних ІМІ медійників вважають, що зупинка програм підтримки медіа від США може мати катастрофічні наслідки і призведе до закриття або суттєвого скорочення роботи багатьох незалежних медіа. Лише 15,8% опитаних сказали, що не отримували жодних грантів від американських організацій.

За інформацією Rеuters, заморожування адміністрацією США міжнародної допомоги вплине на розслідування воєнних злочинів Росії.

За даними КМІС, майже 70% українців вважають, що зупинка фінансування США матиме негативні наслідки для України. При цьому 59% опитаних гадають, що в цьому є елемент справедливості, адже деякі проєкти «проїдали гроші чи займалися непотрібними справами».

Читайте також:

  • Переходимо в сіру зону? Чому втрата американської допомоги для українських медіа — серйозна загроза для демократії та свободи слова
  • «Економічна правда» оприлюднила перелік всіх українських інституцій, що отримували кошти від USAID
  • Не зупиняємося. Як припинення американської допомоги вплинуло на роботу українських медіа (опитування)

Фото: скриншот з круглого столу

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
ОБСЄ фінансування
Джерело матеріала
loader
loader