Законодавство щодо реформування пенсійної системи не встановлює навіть номінальної відповідальності за невиконання засновниками недержавних пенсійних фондів (НПФ) своїх обов’язків. Про це читайте в статті Сергія Зубик радник НКЦПФР, Інститут економіки та прогнозування НАНУ - "На часі чесне обговорення спроможності НПФ обслуговувати пенсійні накопичення".
За словами автора, наслідки зрозумілі: при втраті засновниками інтересу до того «проєкту» або при протиправному виведенні пенсійних активів «під патронатом» засновників останні нерідко формально самоусуваються від виконання своїх повноважень, перестають брати участь у зборах чи виконувати будь-які інші функції, залишаючи НПФ напризволяще.
Цинічно, так, але, з економічного погляду, вигідно, бо і підтримання функціонування фонду, і виведення його з ринку потребуватимуть додаткових витрат. Після такого самоусунення засновників відбувається поступове руйнування системи корпоративного управління, згасання операційної діяльності та у підсумку остаточний колапс НПФ і втрата пенсійних активів.
З іншими матеріалами автора можна ознайомитися за посиланням.