У МОЗ пояснили, що треба знати про продовження строку інвалідності до 30 червня
У МОЗ пояснили, що треба знати про продовження строку інвалідності до 30 червня

У МОЗ пояснили, що треба знати про продовження строку інвалідності до 30 червня

Термін інвалідності для громадян, які були повинні проходити повторний огляд з 1 січня, автоматично продовжено до 30 червня. Для взаємодії з державними органами може виникати потреба документально підтвердити цей факт.

Про це йдеться у розʼясненні Міністерства охорони здоровʼя, передає Укрінформ.

«З 1 січня 2025 року в Україні впроваджено оцінювання повсякденного функціонування особи. У зв’язку з цим строк інвалідності для повнолітніх осіб, які мали пройти повторний огляд з 1 січня 2025 року, але не пройшли його своєчасно, автоматично продовжено до 30 червня 2025 року», - йдеться у розʼясненні.

Як зазначають в МОЗ, період продовження триває до дати прийняття рішення за результатами оцінювання, але не пізніше 30 червня 2025 року.

У разі необхідності документального підтвердження продовження строку інвалідності потрібно звернутися до органу соціального захисту населення.

Особи, які отримують державну соціальну допомогу відповідно до законів «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», можуть підтвердити продовження строку інвалідностічерез посвідчення отримувача допомоги.

Для цього необхідно звернутися до органу соціального захисту населення, де особа перебуває на обліку, та внести до посвідчення запис про продовження державної соціальної допомоги до 30 червня 2025 року.

Особи з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу можуть підтвердити продовження строку за допомогою нової довідки для отримання пільг. Для цього необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання та оформити довідку, в якій буде зазначено, що вона чинна до 30 червня 2025 року.

По внесення запису до посвідчення або отриманням нової довідки слід звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у місті Києві державної адміністрації або виконавчого органу міської, районної у місті ради за місцем перебування на обліку. Особам, які перебувають на тимчасово окупованих або прифронтових територіях спочатку потрібно стати на облік в органі соцзахисту на підконтрольній Україні території.

Як повідомлялося, з 1 січня 2025 року статус інвалідності замість МСЕК буде визначатися на основі оцінювання повсякденного функціонування людини, тобто оцінювання впливу травми чи хвороби на повсякденну діяльність. Для проведення оцінювання повсякденного функціонування особи створено понад 1500 експертних команд, до роботи в яких залучено майже 6000 лікарів. Команди працюють у 290 медзакладах по всій країні.

Теги за темою
Міністерство охорони здоров’я
Джерело матеріала
loader
loader