Угода про рідкоземельні метали між США та Україною може бути переломним моментом - сенатор Грем
Угода про рідкоземельні метали між США та Україною може бути переломним моментом - сенатор Грем

Угода про рідкоземельні метали між США та Україною може бути переломним моментом - сенатор Грем

Укладання угоди між Україною та США щодо доступу до рідкісноземельних корисних копалин може стати переломним моментом, адже Трампу буде після цього легше пояснити американському народу важливість подальшої підтримки та озброєння України.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив сенатор-республіканець Ліндсі Грем під час панельної дискусії на Мюнхенській безпековій конференції у суботу. 

"У 2014 році ми припустилися помилки. Ті, хто зараз хвилюється, з ким розмовляє Трамп, і як він це робить… Що ви зробили у 2014 році?", - прокоментував сенатор-республіканець переговори президента США з російськими диктатором з метою завершення російської війни проти України. 

За його словами, після 2014 року треба було зробити три речі. 

По-перше, слід було "інтегрувати західні економіки з Україною, щоб дати їм надію та створити запобіжник, який би не дозволив цьому повторитися". "Але ми цього не зробили, бо не хотіли провокувати Путіна", - додав Грем.

По-друге, треба було "зміцнити українську армію, щоб зробити вторгнення складнішим". "Ми цього не зробили, бо не хотіли провокувати Путіна", - знову додав сенатор.

І по-третє, за його словами, слід було дати Путіну зрозуміти, "що станеться, якщо він повторить це знову". Але цього також не було зроблено, "щоб не провокувати Путіна", резюмував Грем.

"Висновки: не турбуйтеся про те, щоб не провокувати Путіна. Турбуйтеся про те, як його зупинити", - підкреслив американський сенатор-республіканець.

На цьому тлі він вказав на три ключові моменти.

"Угода про рідкоземельні метали між США та Україною – це переломний момент. Трамп може сказати американцям: Україна – це не тягар, а вигода. Вони сидять на мінеральних ресурсах вартістю в трильйон доларів, і ми всі можемо від цього виграти, якщо вони будуть з Заходом… Якщо ця угода про мінерали відбудеться, це буде кошмаром для Путіна, бо у нас з’явиться щось, що варто захищати", - заявив Грем. 

Другий момент, з його слів, полягає у необхідності максимально можливого озброєння України.

"Якщо ми не озброїмо Україну настільки, наскільки це можливо, це буде ганьбою для всіх нас. Вони потребують більше F-16, а не менше. Ми виробляємо їх у Південній Кароліні. І всі ми маємо допомогти Україні купити їх, бо у них немає грошей утримувати армію в 1,3 млн осіб. Ми будемо дурними, якщо в найближче десятиліття не створимо найбільш боєздатну українську армію як стримуючий фактор", - переконаний сенатор.

За його словами, третій момент стосується НАТО та можливого членства України в Альянсі. 

"Я підтримую вступ України до НАТО, але це – рішення членів Альянсу. Я не хочу виключати таку можливість, але не впевнений, що зараз це можливо. Але ось що можна запропонувати: Якщо Путін знову вторгнеться в Україну, це автоматично означатиме її вступ до НАТО", - заявив Грем.

На переконання американського сенатора, правильний результат щодо завершення війни РФ проти України, також буде "найкращим сигналом для Тайваню".

"Я втомився боятися провокувати поганих хлопців. Я хочу, щоб вони боялися нас. Якщо ти не боїшся Дональда Трампа, ти трохи божевільний", - сказав Грем. 

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський заявив, що сам запропонував Президенту США Дональду Трампу ідею щодо того, щоб США отримали доступ до українських рідкісноземельних корисних копалин в обмін на безпеку і фінансові стимули.

12 лютого міністр фінансів США Скотт Бессент відвідав з візитом Київ, під час якого запропонував варіант угоди про партнерство, в тому числі щодо розробки українських корисних копалин.

Фото: MSC

Теги за темою
Україна США
Джерело матеріала
loader
loader