Військовий облік: кого можуть з нього зняти
Військовий облік: кого можуть з нього зняти

Військовий облік: кого можуть з нього зняти

Військовий облік: кого можуть з нього зняти

Роз'яснення дали юристи.  

Через війну, яку розпочала РФ, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. В цей період, як і у мирні часи, українці мають дотримуватися правил військового обліку. Юристи адвокатського об'єднання «Бачинський та партнери» розповіли, кого можуть зняти з військового обліку.

Які мають бути підстави для зняття з військового обліку

Юристи пояснили, що правила військового обліку передбачають чіткий перелік підстав для зняття з обліку військовозобов’язаних. Так, зняти з військового обліку можуть:

  • Військовозобов’язаних, які змінюють місце проживання та переїжджають проживати в ту територію, на яку юрисдикція ТЦК та СП, де вони перебувають на обліку не поширюється. Після цього особа має стати на облік в тому ТЦК, який поширює юрисдикцію на територію нового місця проживання військовозобов’язаного. Під час дії воєнного стану змінити місце проживання, місце прописки можливе лише з дозволу ТЦК.
  • Осіб, які були  прийняті на навчання у заклади фахової передвищої військової освіти, у вищі військові навчальні заклади. Такі особи підлягають взяттю на військовий облік у військові навчальні заклади, і на момент навчання у таких закладах не перебувають на обліку у ТЦК.
  • Осіб, які направлені для відбування покарання до виправних колоній, установ відбування покарань за вчинення злочинів, за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру. Такі військовозобов’язані на момент відбування покарання чи застосування до них заходів медичного характеру знімаються з обліку в районних ТЦК.
  • Осіб, які були зараховані до військового оперативного резерву, як правило це колишні військові, учасники АТО, ООС.
  • В інших випадках військовозобов’язані підлягають зняттю з військового обліку  за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України.

Як знятися з військового обліку

За словами експертів, для того, щоб знятися з військового обліку, військовозобов’язаний має особисто зʼявитися в ТЦК, в якому він перебуває на обліку та подати відповідну заяву.

При цьому, зняттю з військового обліку під час загальної мобілізації передують усі мобілізаційні процедури: оновлення облікових даних, проходження ВЛК та виявлення підстав для відстрочки.

«При знятті з військового обліку військовозобов’язаний повинен мати при собі: заяву, в якій обґрунтовуватимуться підстави для зняття з обліку, паспорт, військово-обліковий документ (військовий квиток, тимчасове посвідчення військовозобов’язаного), а також документи, що виступатимуть доказами зазначених у заяві підстав», – йдеться у повідомленні.

Юристи додали, що військовозобов’язаний є знятим з обліку у ТЦК після отримання відповідної відмітки під назвою «Знятий з військового обліку» в військово-облікових документах.

Що робити якщо є відмітка знятий з обліку

Після отримання відмітки «Знятий з військового обліку», військовозобов’язаний повинен стати на військовий облік в іншому ТЦК та СП або ж в іншому органі.

«Такий обов’язок – з’явитись у відповідний орган для постановки на військовий облік військовозобов’язаний повинен виконати протягом 7 днів з моменту зняття з обліку та не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання знятися із зазначеного обліку», – резюмували юристи.

Раніше ми писали, які обов'язки виникають у жінок після того, як вони стали на військовий облік.

Джерело матеріала
loader