![Озвучено основні ризики для орендодавця при укладенні договору оренди землі](https://thumbor.my.ua/2IvDjZ_6qCD4aRfItldKJKRAWks=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F422%2F51638a6ea2700ac7f0107d4c2ea4f201.jpg)
Озвучено основні ризики для орендодавця при укладенні договору оренди землі
Оренда землі – це не лише спосіб отримати пасивний дохід, але й відповідальна угода, яка може містити приховані ризики для власника ділянки. Щоб уникнути неприємних ситуацій, орендодавцю слід уважно підходити до укладення договору та враховувати ключові ризики. Про це повідомляє Земельний фонд України, пише agronews.ua.
1. Довгий строк оренди без можливості достроково розірвати договір.
На практиці трапляються непоодинокі випадки, коли сторони укладають договір строком на 49 років, а коли власник хоче використовувати земельну ділянку на власний розсуд, то не може розірвати договір, оскільки відсутні порушення з боку орендаря.
Що робити? Нагадуємо, що мінімальний строк оренди для землі сільськогосподарського призначення становить 7 років, тому укладайте договори на розумний строк.
2. Встановлення мінімального розміру орендної плати.
Орендодавці доволі часто погоджуються на невигідні умови з фінансової сторони в надії на “усні” домовленості з орендарем, але пам’ятайте, що всі зміни до договору вносяться за взаємною згодою сторін, а офіційно орендар повинен сплачувати саме той розмір орендної плати, який зазначений в договорі.
Що робити? Одразу передбачати достойний рівень орендної плати та її обрахування з урахуванням індексів інфляції.
3. Труднощі з поверненням землі після закінчення договору
Орендарі можуть відмовляється повертати ділянку або затягувати цей процес, тому орендодавець може втратити час і гроші на судові процеси.
Що робити? Передбачити в договорі чіткі строки повернення землі та відповідальність за їх порушення.
4. Заборона розірвати договір в односторонньому порядку
У більшості договорів передбачена заборона на розірвання договорів в односторонньому порядку, але таке розірвання договорів можливо, якщо це прямо передбачено договором.
Що робити? Прописати в договорі конкретні підстави для його розірвання в односторонньому порядку, наприклад, за відсутності сплати орендної плати протягом певного строку.
Як мінімізувати ризики?
- Укладати договір із чіткими умовами та юридичним супроводом.
- Перевіряти репутацію орендаря.
- Передбачати механізми захисту прав орендодавця в разі порушень.Правильний підхід до оформлення договору допоможе захистити права власника та уникнути небажаних проблем у майбутньому.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)