Кремль запропонував Трампу російську нафту і доступ до Арктики – ЗМІ
Кремль запропонував Трампу російську нафту і доступ до Арктики – ЗМІ

Кремль запропонував Трампу російську нафту і доступ до Арктики – ЗМІ

Кремль запропонував адміністрації Дональда Трампа угоду щодо російських природних ресурсів. Про це повідомляє The Mosсow Times.

«Росія вважає, що американські нафтові компанії можуть повернутися в країну, а крім того, зацікавлені у спільних зі США проєктах в Арктиці», – заявив перед початком переговорів у Саудівській Аравії глава Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв.

За словами Дмитрієва, одного з трьох делегатів, обраних диктатором Володимиром Путіним для зустрічі з американцями в Ер-Ріяді, у Москві вважають «важливим відновлення економічного співробітництва зі США».

У великих нафтових компаній зі Штатів у Росії був нібито «дуже успішний бізнес», сказав Дмитрієв: «Ми віримо, що в якийсь момент вони повернуться, тому що чому б вони стали відмовлятися від можливості доступу до російських природних ресурсів, яку давала їм Росія?» За його словами, американські компанії нібито втратили $300 млрд від санкцій проти Росії.

Прикметно, що нещодавно оглядач Bloomberg Хав'єр Блас, який посилається на дані Геологічної служби США, заявив, що в Україні нібито немає великих родовищ корисних копалин, тому інтерес президента США Дональда Трампа до українських надр не має підстав. 

«Це мене дуже здивувало. Як мені відомо, в Україні немає значних родовищ корисних копалин, окрім кількох невеликих шахт зі скандієм. Геологічна служба США не вказує на наявність значних запасів у країні, і жодна інша база даних, яку зазвичай використовують у гірничодобувному бізнесі, цього не підтверджує», – зазначив Блас.

Так, Зеленський наголосив на необхідності включення до угоди положень про гарантії безпеки для України.  «Питання ж не в тому, що просто забрати ресурс – тобто питання в тому, що ти інвестуєш, щоб без цього ресурсу щось було. Ми не країна сировини. І мені здається, що цей момент, що ми не країна сировини, він повинен чітко бути відображений в документі», – сказав Зеленський.

Згодом стало відомо, що запропонована США угода передбачає контроль Вашингтона над мінеральними та нафтогазовими ресурсами, портами та іншою інфраструктурою. Адміністрація Трампа хоче, щоб США забирали 50% від поточних доходів, які отримує Україна від видобутку ресурсів, а також 50% від вартості всіх нових ліцензій на видобуток ресурсів, виданих третім особам. 

Джерело матеріала
loader
loader