Нафта дорожчає на тлі очікувань від переговорів США та Росії щодо України
Нафта дорожчає на тлі очікувань від переговорів США та Росії щодо України

Нафта дорожчає на тлі очікувань від переговорів США та Росії щодо України

Ціни на нафту зросли у середу, 19 лютого, на тлі побоювань щодо перебоїв у постачанні нафти в США та РФ, а також на тлі очікування ринками ясності стосовно мирних переговорів щодо України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 14 центів, або 0,2%, до 75,98 доларів за барель.

Березневі ф’ючерси на нафту West Texas Intermediate у США подорожчали на 16 центів, або 0,2%, до 72,01 долара. Березневий контракт закінчується в четвер, а більш активний квітневий контракт підвищився на 14 центів, або 0,2%, до $71,97.

«Психологічно важливий рівень 70 доларів, схоже, зберігся, чому сприяла атака українського безпілотника на російську нафтонасосну станцію та побоювання, що холодна погода в США може скоротити поставки», - сказав ринковий аналітик IG Тоні Сикамор.

«Крім того, є деякі припущення, що ОПЕК+ може вирішити відкласти заплановане збільшення поставок у квітні», - сказав він, маючи на увазі Організацію країн-експортерів нафти та її союзників.

Росія заявила, що потоки нафти через Каспійський трубопровідний консорціум (КТК), основний маршрут для експорту сирої нафти з Казахстану, скоротилися на 30%-40% у вівторок після атаки українського безпілотника на насосну станцію. Згідно з підрахунками Reuters, скорочення на 30% означало б втрату ринкових поставок на 380 тис. барелів на добу.

Тим часом холодна погода поставила під загрозу постачання нафти в США, за оцінками Управління трубопроводів Північної Дакоти, видобуток у третьому штаті країни скоротиться на 150 тис. б/д.

Адміністрація президента США Дональда Трампа заявила у вівторок, що погодилася продовжити переговори з РФ щодо припинення війни в Україні. Угода може пом’якшити або допомогти скасувати санкції, які порушили поставки російської нафти.

Аналітики Goldman Sachs заявили, що потенційна мирна угода між Україною і Росією та пов’язане з нею пом’якшення санкцій проти РФ навряд чи суттєво збільшить російські нафтові потоки.

«Ми вважаємо, що видобуток сирої нафти в Росії стримується її цільовим показником ОПЕК+ у 9 мільйонів барелів на добу, а не поточними санкціями, які впливають на призначення, але не на обсяги експорту нафти», - йдеться у звіті.

Ізраїль і ХАМАС також почнуть непрямі переговори щодо другого етапу угоди про припинення вогню в Газі, заявили офіційні особи у вівторок.

Проте у вівторок Трамп заявив, що має намір запровадити тарифи на автомобілі «близько 25%» і аналогічні мита на імпорт напівпровідників та фармацевтичних товарів. Мита можуть підвищити ціни на споживчі товари, послабити економіку та знизити попит на пальне.

Фото: Bloomberg

Теги за темою
Україна США нафта
Джерело матеріала
loader
loader