Стармер представить Трампу миротворчий план в Україні
Стармер представить Трампу миротворчий план в Україні

Стармер представить Трампу миротворчий план в Україні

Прем'єр-міністр Британії Кір Стармер пропонує надіслати 30 000 європейських військових для забезпечення режиму припинення вогню і закликає президента залишити вогневу потужність США в режимі очікування.

Про це пише британська газета The Telegraph. 

Стармер під час зустрічі у Вашингтоні наступного тижня надасть детальний опис того, як європейські війська зможуть забезпечити дотримання будь-якої угоди про припинення вогню, яка буде укладена за посередництва президента США Дональда Трампа.

За словами західних чиновників, поінформованих про ці плани, він закличе президента США тримати американські винищувачі і ракети в готовності в Східній Європі, щоб відповісти потужною силою, якщо кремль порушить умови перемир'я, яке буде укладене.

Журналісти пушть, що англо-французька стратегія "сил заспокоєння" була представлена найвпливовішим європейським лідерам на екстреній зустрічі в Парижі на початку цього тижня, коли вони намагалися відреагувати на початок мирних переговорів Трампа з президентом рф Володимиром путіним.

Він був розроблений на тлі побоювань, що президент США вмиє руки щодо України і будь-якого припинення вогню майже одразу після укладення будь-якої угоди.

Стармер доводитиме, що в інтересах США залишатися залученими до запобігання третього вторгнення рф після завершення бойових дій.

Згідно з англо-французьким планом, в містах України, портах та інших об'єктах критичної інфраструктури, серед яких атомні електростанції, буде розміщено порядка 30 000 військовослужбовців під командуванням європейських країн.

Місія буде покладатись на "технічний моніторинг": літаки розвідки, спостереження і рекогносцировки, дрони і супутники, аби забезпечити "повну картину того, що відбувається".

Джерело газета додає, що операція буде підкріплена достатньою вогневою потужністю, щоб "відстежувати і відбивати атаки", аби знову відкрити повітряний простір України і зробити можливими комерційні польоти.

The Telegraph зазначає, що військово-морські патрульні кораблі будуть направлені до Чорного моря для моніторингу російських загроз комерційним судноплавним шляхами.

Наразі план, викладений західними офіційними особами, далекий від 200-тисячної миротворчої місії, яку вимагає Володимир Зеленський, як ймовірну ціну за підписання мирної угоди.

Проте з огляду на те, що Німеччина, Іспанія та Італія виступають проти розгортання миротворчої місії, європейські можливості для забезпечення майбутнього України є обмеженими.

Стармер після зустріч в Парижі заявив, що така операція потребуватиме "підтримки США", щоб утримати росію від повторного нападу.

Також підтримка може включати американські винищувачі, дислоковані в Румунії і Польщі, які готові відповісти на будь-яку майбутню російську агресію.

На східних кордонах НАТО може знаходитись набагато більший багатонаціональний сухопутний контингент, який у разі необхідності може бути перекинутий для захисту європейських військ в Україні.

Така стратегія також довгостроковій політиці не втягувати війська НАТО в пряму конфронтацію з російськими військами на підтримку України.

"Є сподівання, що Трамп підтримає цю стратегію, оскільки це означатиме, що американські війська не будуть розгорнуті в Україні після війни, хоча не очікується, що це положення поширюватиметься на європейські війська, дислоковані в Україні, деякі країни наполягатимуть на тому, щоб воно залишалося в силі, якщо Москва вирішить напасти на їхню територію через розгортання військ", - пише видання. 

Крім того, НАТО доведеться розпочати дискусії щодо статті 5 про взаємну оборону, в якій йдеться про те, що напад на одного члена НАТО є нападом на всіх.

На початку місяця ми писали, що прем'єр-міністр Британії закличе Європу більше витрачати на оборону.

 

Теги за темою
Великобританія
Джерело матеріала
loader
loader