Президент США може досягти спрощеної угоди щодо українських корисних копалин
Президент США може досягти спрощеної угоди щодо українських корисних копалин

Президент США може досягти спрощеної угоди щодо українських корисних копалин

Адміністрація американського президента Дональда Трампа може спробувати укласти спрощену угоду з Україною щодо корисних копалини, щоб швидко укласти угоду. 

Про це повідомляє агенція Reuters.

Пізніше будуть обговорюватись детальні умови, серед яких, якою частиною величезних ресурсів України володітиме Америка. 

Плани були змінені після того, як того тижня президент України Володимир Зеленський відхилив пропозицію США, згідно з якою Вашингтон мав отримати 50% найважливіших корисних копалин України, включно з графітом, ураном, титаном і літієм, який є ключовим компонентом в акумуляторах електромобілів. Цей епізод ясно показав, що досягнення повної угоди займе час, кажуть джерела.

Проте новообраний президент хоче, щоб пакт з Україною було укладено до того, як потенційно дозволити більшу військову підтримку США Києву чи рухатися вперед зі спробою посередництва в офіційних мирних переговорах між Україною і рф. 

Спецпредставник Трампа по Україні Кіт Келлог наразі перебуває в Києві задля обговорення переглянутого пакту і те, що потрібно Україні в обмін на підписання. 

Зеленський має зустрітись із Келлогом сьогодні,  20 лютого. 

"Для нас вкрай важливо, щоб ця зустріч - і загальна співпраця з Америкою - були конструктивними", - додав глава держави. 

Зеленський додав, що безумовно, нам потрібно повернути цього хлопця до реальності. 

Спроби укласти угоду тривають, незважаючи на зростаючий розкол між Трампом і Зеленським. 

Вчора Трамп засудив свого українського колегу і назвав його "диктатором без виборів" після того, як Зеленський заявив, що Трамп потрапив у пастку російської дезінформації. 

За останні три роки США надали Україні військову допомогу на десятки мільярдів доларів, і Трамп заявив, що інвестиції США в українські корисні копалини можуть гарантувати, що "ми в якійсь формі повернемо ці гроші". 

Також лідер Білого дому наполягає на тому, щоб Київ надав США концесії на суму 500 млрд доларів на знак визнання допомоги Вашингтона, адже для Трампа важливо публічно дати зрозуміти американському народу, що США відшкодовують надану допомогу.

Щодо першої угоди Зеленський заявив, що вона занадто сильно фокусується на інтересах США і не містить гарантій безпеки для Києва.

В понеділок, 17 лютого Україна відхилила запит США на половину надр.

Після чого Зеленський заявив, що Україні буде надзвичайно складно без військової підтримки Вашингтону.

 

Теги за темою
США
Джерело матеріала
loader
loader