Які квіти посадити, якщо літо спекотне: найкращі посухостійкі багаторічники
Які квіти посадити, якщо літо спекотне: найкращі посухостійкі багаторічники

Які квіти посадити, якщо літо спекотне: найкращі посухостійкі багаторічники

Найстійкіші рослини до посухи - це сукуленти. Але не лише вони зможуть прикрасити ваш сад.

Ви дізнаєтеся:

Останніми роками літо досить посушливе. Через такі зміни клімату садівникам доводиться пристосовуватися, щоб виростити розкішну клумбу в саду. І є лише два виходи: або поливати сад щодня, або посадити стійкі до посухи квітучі рослини.

На Youtube-каналі Classy Flowers розповіли, які квіти найбільш посухостійкі.

Раніше Главред писав, що живопліт стане прикрасою будь-якого саду, облагородить його зовнішній вигляд, додавши елемент логічності та завершеності. Детальніше читайте в матеріалі: Які кущі посадити замість паркану: названо шість найефектніших чагарників.

Які квіти ростуть у сухому кліматі

Найстійкіші рослини до посухи - це сукуленти. Є багато різновидів цих рослин, які можуть накопичувати й утримувати воду, і можуть вижити довгий час без поливу.

"Курки і курчата" або рослини "хаузлик" бувають різних кольорів і форм. Вони безумовно є номер один вибором для клумб, саду і контейнерів. Віддають перевагу сонцю, але все одно можуть рости і в півтіні. Рослини можна легко розділити в будь-який момент, відокремивши кілька курчат і просто пересадивши їх на інше місце", - розповіла флорист.

Сукуленти прекрасно ростуть на сонці
Сукуленти чудово ростуть на сонці / скріншот

Ще одна прекрасна рослина для сухого саду - очитки. Це сукуленти, які можуть витримати тривалі періоди посухи.

Ви можете знайти великий вибір цих рослин з різною текстурою і кольорами - від повзучих покривних рослин до прямостоячих рослин з красивими квітами, придатними для весільних букетів, оформлення ваз.

Ці рослини можна розмножувати просто живцями.

Очитки
Очитки / скріншот

Якщо у вас сад розташований на дуже сонячному місці, спробуйте рослини з водонакопичувальним типом коренів, наприклад іриси.

Сорт декоративних бородатих ірисів має велику систему повзучих кореневищ. У сухішому кліматі це відповідає за посухостійкість.

Ірис у перекладі з грецької означає веселка, і барвисті квіти, що цвітуть з травня по кінець червня, залишають на літо привабливе загострене листя.

Іриси
Іриси / скріншот

Ще одна рослина, яка любить сонце, це півонії.

"Найважливіша порада - ніколи не саджайте півонії дуже глибоко в землю. Переконайтеся, що бруньки півонії знаходяться прямо на рівні землі. Півонія також ідеальна, як зрізані квіти", - розповіла флорист.

Півонії
Півонії / скріншот

Наступним тривало квітучим багаторічником є лілійник або одноденні лілії. Це ідеальна квітка для відкритих грядок. Вона абсолютно не вимагає жодного догляду і цвіте з червня по листопад.

Нові квіти відкриваються щодня і цвітуть всього один день.

Безліч нових красивих сортів можна знайти зараз у садових центрах.

Розмножується кореневим поділом і пересадкою. Віддає перевагу відкритому сонцю, абсолютно безтурботний і морозостійкий багаторічник.

Лілійник
Лілійник / скріншот

Наступна рослина, яка витримає посуху - це полин декоративний.

"Прекрасний вибір для спекотних і посушливих місць. Полин слід вирощувати на дуже добре дренованому ґрунті та на відкритому сонці. Щоб він залишався красивим, його слід вирощувати на бідному ґрунті та обрізати наприкінці весни, щоб омолоджувати листя", - розповіла флорист.

Полин декортивний
Полин декортивний / скріншот

Наступна рослина - аліум або декоративна цибуля.

Метелики та медоносні бджоли обожнюють солодкий нектар квітів, але олені та кролики уникають цей багаторічник. Розмножується цибулинами, які слід садити восени - до того, як земля замерзне. Рослина віддає перевагу півтіні.

Аліум
Аліум / скріншот

Шавлію багаторічну варто посадити в саду заради її витонченого вигляду та довгоквітучих квітів. Вона також добре переносить різні ґрунтові умови та погоду від холоду до спеки. Дуже швидко розростається в саду.

Міцна система довгого стрижневого кореня робить шавлію надзвичайно посухостійкою. Розмноження відбувається шляхом живцювання наприкінці весни. Квітки розпускаються лише на пагонах поточного року.

Російська шавлія
Російська шавлія / скріншот

Троянда Marvel Salvia - це теж шавлія, яка прикрасить літній сад приголомшливими колосками пурпурно-рожевих квітів.

Це улюбленець саду, цвіте без необхідності обрізки. Приваблює бджіл і метеликів. Крім того, рослина чудово пахне. Після вкорінення стійка до посухи.

Троянда Марвел Сальвія
Троянда Марвел Сальвія / скріншот
Троянда Марвел Сальвія
Троянда Marvel Salvia / скріншот

Баптизія. Цю рослину легко вирощувати і вона буде добре рости при мінімальному догляді.

Баптизію можна садити на клумбах як фон, у бордюрах або як окремі екземпляри. Після вкорінення росте довго і довго живе.

Хороший вибір для залучення в город бджіл, метеликів. Віддає перевагу півтіні.

Баптизія
Баптизія / скріншот

Чемерник або зимова троянда.

Цвіте наприкінці зими - початку весни, іноді поки земля ще вкрита снігом.

Крім красивих, незвичайних квітів, чемерник має вічно зелене листя, яке естетично вписується в ландшафт.

Після вкорінення догляд за чемерником мінімальний. Рослини потребують вологи навесні та восени, коли активно ростуть.

Влітку можна зменшити полив, тому що через спеку чемерники ніби впадають у сплячку, але водночас залишаються вічно зеленими і привабливими.

Цвітіння зберігається до трьох місяців, а негібридні сорти, такі як чорний чемерник, легко розмножуються насінням, віддають перевагу тіні.

Морозник
Чемерник / скріншот

Лаванду вирощували впродовж століть через її ароматні квіти та гарний зовнішній вигляд. Це популярна квітка для відкритих сонячних садових ділянок, а її висушені квіти широко використовуються у квіткових композиціях.

Кущові багаторічні лаванди можуть бути інвазивними. Всі види потребують невеликої кількості добрив і хорошої циркуляції повітря.

У районах з високою вологістю коренева гниль через грибкову інфекцію може стати проблемою.

Лаванда воліє рости на сухих, дуже дренованих піщаних або гравійних ґрунтах і на яскравому сонці.

Лаванда
Лаванда / скріншот

Ясколка повстяна - рослина ідеальна для сонячних місць.

Густо переплетені стебла утворюють щільний килим сріблясто-білого кольору.

Численні білі квітки роблять рослину ще більш виразною.

Розростаючись на всі боки підземними пагонами, вона швидко заповнює відведений їй простір, витісняючи дрібні рослини.

Ясколка повстяна невибаглива і посухостійка.

Фетровий борсук
Ясколка повстяна / скріншот

Мальва - дивовижно красива квітка, особливо махрова мальва. Спека і посуха - не проблема для цього багаторічника.

Ці рослини легко вирощуються, часто ростуть як декоративні в сонячному саду. Розмноження відбувається шляхом посіву насіння безпосередньо у відкритому ґрунті ранньою весною.

Насіння легко зібрати, і воно часто саме поширюється насінням, забезпечуючи щорічне пишне цвітіння.

Мальва
Мальва / скріншот

Печатка Соломона абсолютно не потребує догляду. Для посадки потрібно просто закопати кілька кореневищ у затіненому місці. Цій рослині потрібно багато місця для поширення.

Як тільки квітка приживеться, вона може досить добре пережити короткі посухи. Однак у триваліші посушливі періоди знадобиться полив.

На відміну від багатьох весняних квітучих рослин, які з настанням літа починають виглядати непривабливо, Печатка Соломона залишається красивою протягом усього сезону.

Печатка Соломона
Печатка Соломона / скріншот

Бергенія. На відміну від багатьох декоративних рослин, бергенії не потребують особливого догляду.

"Вони настільки красиві, що їх можна страшно любити, надмірно поливаючи їх і надмірно доглядаючи за ними. Але найкраще для цих квітів - мінімальне втручання. Бергенії можна садити як у півтіні, так і в тіні. Ці рослини чутливі до надмірної вологості, їх слід поливати лише в дуже суху погоду", - розповіла флорист.

Бергенія
Бергенія / скріншот

Хости. Витривалі, універсальні рослини, які легко пристосовуються. Розсіяний сонячний колір найкраще підходить для того, щоб різнокольорові сорти повністю розкрили свій потенціал, особливо золотисті та блакитні.

При посадці хості потрібно залишати достатньо місця для розростання, вона розмножується кореневим поділом.

Хоста
Хоста / скріншот

Які ще квіти найпосухостійкіші та відмінно перенесуть посушливе літо, дивіться на відео - 30 невибагливих посухостійких багаторічників для саду:

Раніше Главред писав, які квіти краще ростуть у тіні: названо найкрасивіші та невибагливі багаторічники.

Вам також може бути цікаво:

Youtube-канал Classy Flowers

На Youtube-канал Classy Flowers підписані 339 тисяч осіб.

Авторка - флорист з Канади та розповідає про те, як робити квіткові композиції власноруч, також ділиться ідеями для декорування і дає поради щодо садівництва.

Джерело матеріала
loader