Росія намагається вплинути на результати виборів у Німеччині — подробиці
Росія намагається вплинути на результати виборів у Німеччині — подробиці

Росія намагається вплинути на результати виборів у Німеччині — подробиці

23 лютого у Федеративній Республіці Німеччина (ФРН, Німеччина) відбудуться дострокові вибори до Бундестагу (німецький парламент). Німеччина — найбільший партнер України в Європі й не збирається знижувати обсяги допомоги. Підтримка України — одна з тем передвиборчих дискусій німецьких політичних сил. У тому, яка ситуація можлива після парламентських виборів у Німеччині, розбирався телеканал FREEДOM.

Росія намагається вплинути на результати виборів у Німеччині, поширюючи фейки про німецьких політиків. Про це йдеться в розслідуванні видання Deutsche Welle (DW). Використовуючи копії відомих сайтів і генеруючи фейковий контент, Москва прагне очорнити репутацію політиків із “Християнсько-демократичного союзу” (“ХДС”) і партії “Союз 90/Зелені” (“Зелені”). А також зміцнити популярність лояльних Кремлю політичних сил.

“Примітно, що дуже часто спостерігається позитивне висвітлення щодо партії “Альтернатива для Німеччини” (“АдН”), яку частково визнано правоекстремістською, та її лідера Аліс Вайдель. “АдН” підтримується з боку Росії, оскільки ця партія висловлюється про Москву більш дружелюбно, ніж інші. У своїй передвиборчій програмі “АдН” вимагає скасування економічних санкцій проти Росії. Крім того, “АдН” не засуджує агресивну війну РФ проти України”, — пише видання DW.

Підтримка України посідає не останнє місце в дискусії німецьких партій. Більшість центристських сил наполягають на продовженні допомоги Києву. Кандидат на пост канцлера ФРН від партії “Християнсько-демократичний союз” Фрідріх Мерц закликає посилити військову підтримку України. Зокрема почати постачання ракет Taurus. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Німеччина була і залишається партнером Києва, запевнив чинний канцлер ФРН Олаф Шольц.

“Якщо скласти все, що ми зробили, включно з підтримкою біженців, то ми зробили 70% того, що зробили США. І ми також є найбільшим прихильником, коли йдеться про зброю. І само собою зрозуміло, що Європа зробила і буде робити великий внесок у цю справу. Навіть сьогодні понад половину всієї підтримки України надходить з Європи”, — заявив він.

Голова Європарламенту Роберта Мецола впевнена, що Європа не буде сильною без сильної Німеччини. Це стосується й оборонного сектору. У ФРН розташований один з найбільших військових концернів — Rheinmetall. Тепер, коли в Європі стали більше інвестувати в оборону, у підприємства з’явилася можливість значно розширити виробництво.

“Rheinmetall отримав значні кошти зі спеціального фонду Бундесверу в 100 млрд євро, а також безпосередньо з державного бюджету Німеччини. Ми зараз перебуваємо в хорошій ситуації. Я вважаю, що поточні інвестиції дозволяють довгострокове планування. Якщо надходитимуть нові замовлення, то ми будемо готові подвоїти потужності протягом 12-15 місяців. Для цього потрібно буде будувати нові заводи”, — в інтерв’ю DW підкреслив глава концерну Rheinmetall Армін Паппергер.

Також від Німеччини багато в чому залежить ухвалення та реалізація ініціатив усередині ЄС. Берлін забезпечує чверть коштів бюджету Євросоюзу, а у депутатів від ФРН 18 відсотків місць у Європейському парламенті. За словами аналітиків, німецько-французька кооперація є двигуном усіх проєктів Євросоюзу. Утім, друга за популярністю партія у ФРН, “Альтернатива для Німеччини”, виступає не тільки проти підтримки України, а й проти тіснішої інтеграції з ЄС.

“Ми [“АдН”] абсолютно чітко говоримо, що ЄС перевищує свої повноваження. І нам потрібно, щоб ЄС скоротив свої повноваження, тому що Європейський Союз просто видає постанови. Наприклад, заборона на двигуни внутрішнього згоряння, Закон про опалення, який ми вважаємо абсолютно неправильним. ЄС не уповноважений ухвалювати такі закони, щоб обмежувати споживачів, виробників і компанії”, — зазначила кандидатка на посаду канцлера ФРН від партії “Альтернатива для Німеччини” Аліс Вайдель.

“Альтернативі для Німеччини” навряд чи вдасться прийти до влади, попри високий рейтинг, вважають експерти. Більшість партій у ФРН пообіцяли виборцям не співпрацювати з ультраправими й не вступати з ними в коаліцію. За результатами соцопитувань, зібраних агентством Reuters, до Бундестагу на виборах можуть потрапити 5 партій. Найвищий рейтинг у “Християнсько-демократичного Союзу” Фрідріха Мерца, після нього йде “Альтернатива для Німеччини” Аліс Вайдель. На третьому місці “Соціал-демократична партія Німеччини” Олафа Шольца. На четвертому — “Союз 90/Зелені” Роберта Хабека.

Джерело матеріала
loader
loader