Зеленський назвав п’ять кроків, щоб досягнути справедливого миру цьогоріч
Зеленський назвав п’ять кроків, щоб досягнути справедливого миру цьогоріч

Зеленський назвав п’ять кроків, щоб досягнути справедливого миру цьогоріч

Нинішній рік має стати роком початку реального надійного миру. Президент Володимир Зеленський назвав п’ять кроків, які можуть його наблизити.

Про це глава Української держави заявив у вступному слові, відкриваючи саміт «Підтримуй Україну», передає кореспондент Укрінформу.

«Цей рік повинен стати роком початку реального надійного миру. Путін не подарує нам цей мир, не віддасть його в обмін на щось. Ми маємо здобути мир силою, мудрістю і єдністю нашої з вами співпраці. Про мир неможливо просто оголосити за одну годину, неможливо оголосити за один день сьогодні, завтра, післязавтра, на жаль, така реальність», - сказав Зеленський.

Він поінформував, що передав спецпредставнику США по Україні та Росії Кіту Келлогу документ із переліком усіх порушень Росією припинень вогню з конкретними датами. «Тому мир може бути наслідком зваженої дипломатії та абсолютно чітких гарантій безпеки», - наголосив Президент.

Він назвав п’ять кроків, які можуть наблизити реальний мир.

Перший — Україна та Європа мають бути за столом переговорів.

«Війна триває проти України, тому Україна має бути за столом перемовин разом з Європою. Адже стратегічною мішенню Росії є саме Європа, європейський спосіб життя, а отже безпека та доля Європи не може визначатися без Європи», - сказав Зеленський.

По-друге, на думку глави держави, завершення війни має починатися з кроків, що відновлюють довіру — це може бути звільнення полонених.

«Росія повинна відпустити українців. Україна готова до обміну всіх на всіх, і це справедливий варіант», - запевнив Президент.

Третім є, за його словами, членство у НАТО.

«Україна і багато хто у світі стверджують, що НАТО зараз є найбільш простим, дешевим, надійним способом гарантувати спокій та мир в Європі. І це дійсно так. Це вже готова і ефективна система гарантій безпеки, яка працює десятиліттями та яка не допустила розпалення війни навіть там, де є кордон з Росією... Ми маємо чесно говорити: Україна заслуговує не тільки на членство в ЄС, але й на гарантії безпеки, які дає НАТО», - акцентував глава держави.

Якщо, за словами Зеленського, членство в НАТО для України і надалі залишиться закритим, «у нас не буде іншого вибору, ніж будувати НАТО в Україні».

«Тобто забезпечувати таке фінансування, такі контингенти, таке оборонне виробництво, які означатимуть гарантований мир. Чи зможемо ми зробити це самі? Ні», - зауважив Зеленський.

Четвертим кроком до встановлення справедливого миру є зобов’язання конкретних країн надати Україні гарантії безпеки.

«У нас уже 28 безпекових угод з партнерами і майже з усіма, хто бере участь у сьогоднішній зустрічі. І це дуже чіткі зобов'язання, які роблять сильнішою Україну. Це оборонні, фінансові, політичні речі, які працюють передусім на нерозширення цієї війни. Нам потрібно збільшувати те, про що ми домовилися з вами на двосторонній основі - більше оборонного виробництва, більше фінансової стійкості, більше технологічних речей і те, що безпосередньо захищає життя людей - розвивати українську протиповітряну оборону», - сказав Зеленський.

Він наголосив, що Україна створює основу нового європейського повітряного щита.

«Будь ласка, кожне зобов'язання щодо ППО, воно критично важливе. І на основі цього початкового фундаменту ми разом маємо створити досить дієву для безпеки систему гарантій для справедливого тривалого миру для України та всієї Європи», - зазначив Президент.

П’ятим елементом він назвав необхідність бути єдиними.

«Зараз варто робити більше, ніж учора, підтримувати один одного більше, ніж будь-коли, щоб цього року можна було сказати: ми зробили все, що могли і мусили зробити, і ось мир є», - підсумував Зеленський.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні за участі Володимира Зеленського проходить саміт «Підтримуй Україну». У ньому беруть участь лідери Латвії, Литви, Естонії, Іспанії, Канади, Фінляндії, Данії, Ісландії, Норвегії та Швеції, генеральний секретар ОБСЕ, міністр із європейських справ Французької Республіки, а також президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та президент Європейської ради Антоніу Кошта.

Теги за темою
війна Володимир Зеленський
Джерело матеріала
loader