Верховна Рада України на засіданні 25 лютого ухвалила в цілому доопрацьований законопроєкт №12328-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання благодійництва у період воєнного стану», якими ліміт благодійних внесків для підприємств без додаткового податкового навантаження подвоєно з 4% до 8% від прибутку. Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк, законопроєкт підтримали 266 депутатів.
Згідно із законопроєктом, до кінця календарного року, у якому відбудеться припинення воєнного стану, платники податку на прибуток підприємств зможуть не включати до оподатковуваного прибутку благодійну допомогу, надану благодійним організаціям у розмірі, що не перевищує 8% оподатковуваного прибутку попереднього звітного, за умови, що з цієї суми (вартості) більше ніж 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року було передано благодійним організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Також законопроєктом передбачено урівняння податкових наслідків щодо оподаткування ПДФО благодійної допомоги у грошовій та негрошовій формах.
Як заявив голова податкового комітету Данило Гетманцев, законопроєкт передбачає стимулювання благодійної допомоги на користь благодійних організацій та фізичних осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії у період дії правового режиму воєнного стану.
З початку року держава вже недоотримала мільярд гривень, бо президент досі не підписав закону, що підвищує акцизи на тютюн. Микола Пасічний у статті «Чи є в України час на податкові зволікання та щоденні бюджетні втрати?» зауважує, що такі зволікання останнім часом — не рідкість, і ставить чимало незручних запитань про реальні пріоритети нашої економічної політики.