/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2F71dd028a3b5ce6a373a442e2a82a6ae6.jpg)
Президент пояснив, чому Україна претендує на європейське фінансування армії
Допоки Україна не є членом НАТО, необхідно говорити про фінансування української армії чисельністю не менше 800 000, зауважив президент.
Збройні Сили України є найкращою гарантією безпеки нашої країни. А у найближчому майбутньому – українська армія стане частиною європейської безпеки. Саме тому тягар фінансування, озброєння ЗСУ з нашою державою також мають розділити партнери України. Про це у вівторок, 25 березня, в інтерв’ю американському щотижневику заявив президент України Володимир Зеленський.
Український лідер наголосив, що РФ є першочерговою загрозою Європи.
“Це навіть ще до повномасштабного вторгнення в Україну визнали в НАТО. Так чи так, але ЄС наразі розбудовує власну, менш залежну від Північноатлантичного Альянсу систему безпеки. У цій системі Україні відводиться належне їй місце – як країні, що межує з Росією”, – сказав Зеленський.
Він підкреслив, що українськаармія загартувалася у боях, а українські воїни показали себе сміливими та ефективними.
“Наш народ не втече, якщо почнеться нова війна, тоді як Європа загалом не готова так діяти”, – зазначив український лідер.
Він додав, що наша армія у разі нової війни “зможе протриматися, скільки потрібно”, але українським військовим “потрібен відпочинок, ротація, резерви, зарплата”.
“Для однієї України зараз це справжня проблема, тому що зараз у нас армія втричі більша, ніж була. За визначенням Верховного Головнокомандувача – це 800 тисяч військових. Армію треба фінансувати. Бюджету України не вистачить. Потрібні окремі програми. Європа має це фінансувати. В ідеалі – Європа та Америка. Але в нинішніх умовах я б більше покладався на Європу”, – сказав Володимир Зеленський.
У 2024 році в Україні мобілізували до війська 30 тисяч людей щомісяця і це була найбільша мобілізація.

