Ціни на продукти знову ростуть: як зміниться їхня вартість до Великодня
Ціни на продукти знову ростуть: як зміниться їхня вартість до Великодня

Ціни на продукти знову ростуть: як зміниться їхня вартість до Великодня

Главред проаналізував щомісячний моніторинг цін на харчові продукти Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

У березні український ринок продовольчих товарів зазнав змін, що позначилося на ціні певних груп товарів. Здебільшого причинами коливання вартості продуктів є зміни в попиті та пропозиції. Главредпроаналізував щомісячний моніторинг цін на харчові продукти Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

Ціни на крупи та борошно - що подешевшає до Великодня

Ринок круп у березні виявився найбільш стабільним. Єдиним товаром, який не подорожчав, стало пшеничне борошно (-16%). Експерти допускають, що зниження вартості може бути спричинене рішенням роздрібних мереж зробити знижки перед Великодніми святами, адже ціна на сировину за останній місяць не знизилась.

З бакалії також незмінною залишилася ціна на макаронні вироби, тоді як гречана крупа та рис дещо підвищилися (4% та 1% відповідно). Так само подорожчали цукор (+4%) і соняшникова олія (+2%)

Ціна гречки у березні підвищилася на 4% / Скріншот, УКАБ

"Соняшникова олія продовжує дорожчати через стабільну високу вартість насіння соняшника у гуртових закупівлях. Вартість соняшника зростала у зв’язку з активним попитом на переробних підприємствах та обмежену пропозицію через менший врожай 2024 року. Відповідно ціна соняшникової олії на полицях магазину в середньому зросла на 4% за останній місяць", - зазначили в УКАБ.

Молоко і сир подорожчали – що буде з цінами у квітні

Стабільного підвищення цін зазнали і молочні вироби. Молоко подорожчало на 5%, сир – на 7%, а сметана – на 6%. Основні чинники підвищення – зростання вартості кормів для худоби та підвищені енерговитрати на виробництво. Ціна на молоко за місяць зросла до 45,8-53,5 грн (+11%), сир 90-97 грн (+7%).

Молоко подорожчало до 11% / Скріншот, УКАБ

"Протягом наступних тижнів вартість на молочні продукти повинна залишитися сталою. Збільшення надоїв молока (пропозиції) повинно змінити цінову ситуацію на ринку, проте цього слід очікувати з настанням тепла (кінець квітня). Також подальші ціни на молочні продукти будуть залежати від купівельної спроможності населення", – прогнозують фахівці.

Курятина суттєво додала у ціні – скільки коштують мʼясо та яйця

З мʼясної продукції найбільше подорожчало куряче мʼясо – залежно від частини, ціна збільшилася від 2 до 10 відсотків. Також у ціні додали і яйця – за березень десяток подорожчав у середньому на 10 відсотків – до 73,1 грн.

Цены на продукты
На ціну на яйця впливає вартість кормів / Скріншот, УКАБ

Майже сталою залишилася ціна на свинину – зокрема, ошийок додав у ціні 1 відсоток (271 грн за 1 кг), тоді як яловичина подорожчала на 4 відсотки (334 грн за кг).

"Ситуація зі свининою залишається без суттєвих змін. Закупівельні ціни на переробних підприємствах відносно стабільні, проте точково проглядається підвищення. Можливе деяке зростання, проте ближче до травня. Курятина зросла в ціні через стабільно високу вартість кормів (ціни на зернові та олійні культури продовжують відновлюватися). Наразі ціни на яйця формуються під впливом кількох ключових факторів: вартість кормів, погодні умови. Коливання ціни в межах 5-8 грн відбуватимуться до травня місяця. Якщо погодні умови будуть позитивні для стабільного виробництва, вартість продукту може знизитися на 25-30% від поточної ціни (на графіку проглядається динаміка сезонності)", - вважають в УКАБ.

Цены на продукты
Ціна на курятину у березні зросла найбільше / Скріншот, УКАБ

Овочі до травня не подешевшають

В овочевій групі у березні суттєво подорожчали морква і додала +30 відсотків до ціни (47 грн за 1 кг), помідори (+39%) – 133 грн за 1 кг, буряк (+13% - 27 грн) та часник (+14% - 182 грн за 1 кг ).

Скільки коштують продукти з борщового набору / Скріншот, УКАБ

"Очікувати зниження цін на овочі не варто до травня. Внутрішня пропозиція від українського виробника почне зʼявлятися тільки наприкінці квітня" , – вважають експерти.

Що таке Український клуб аграрного бізнесу?

Український клуб аграрного бізнесу, також УКАБ — це об'єднання передових агропромислових компаній України. Діяльність УКАБ сприяє ефективному веденню бізнесу в АПК України і охоплює практично всі його процеси, від залучення інвестицій до глобальних завдань підвищення ефективності роботи аграрних компаній і розробки пропозицій з удосконалення аграрної політики, пише Вікіпедія.

Джерело матеріала
loader
loader