/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F9cf263981aa7f8a34f3323b3c7a280b5.jpg)
С помощью базовой математики можно улучшить здоровье сердца — исследование
Команда вчених з Медичної школи Файнберга при Північно-Західному університеті за результатами дослідження запропонувала поліпшену метрику, яка допоможе поліпшити здоров’я серця.
Проста математика
– Багато людей використовують смарт-годинник, підраховуючи кількість кроків, які вони роблять протягом дня, або реєструючи середню денну частоту серцевих скорочень, – ідеться в повідомленні.
Тепер дослідники пропонують поліпшену метрику, яка об’єднує ці два показники за допомогою базової математики: розділіть середню денну частоту серцевих скорочень на середню денну кількість кроків.
Отримане співвідношення, добова частота серцевих скорочень на крок (DHRPS), дає уявлення про те, наскільки ефективно працює серце.
Дослідження показало, що люди, чиї серця працюють менш ефективно за цим показником, більш схильні до різних захворювань, включно з діабетом II типу, гіпертонією, серцевою недостатністю, інсультом, коронарним атеросклерозом та інфарктом міокарда.
Дослідження
Під час наукового експерименту, вчені зіставили дані Fitbit майже 7 000 користувачів Smartwatch з електронними медичними записами.
Як пояснили дослідники, простий спосіб зрозуміти цінність нової метрики – порівняти двох гіпотетичних людей. Обидва роблять по 10 000 кроків на день, але в одного з них середній денний пульс у стані спокою становить 80 – у середині здорового діапазону, а в іншого — 120.
У першої людини DHRPS буде 0,008, у другої – 0,012. Що вище відношення, то сильніша сигналізація серцевого ризику.
У дослідженні 6 947 учасників були розділені на три групи залежно від їхніх співвідношень; у тих, хто мав найвищі показники, було виявлено сильніший зв’язок із захворюванням, ніж в інших учасників.
Метрика DHRPS також краще виявляла ризик захворювання, ніж кількість кроків або частота серцевих скорочень окремо.
– Ми розробили цю метрику так, щоб вона була недорогою і використовувала дані, які ми вже збираємо. Люди, які хочуть самі відповідати за своє здоров’я, можуть трохи порахувати, щоб це з’ясувати, – зазначають науковці.

