Археологи виявили в Єгипті гробницю, що може належати невідомому фараону
Археологи виявили в Єгипті гробницю, що може належати невідомому фараону

Археологи виявили в Єгипті гробницю, що може належати невідомому фараону

Археологи в Єгипті зробили вражаюче відкриття – на глибині понад 7 метрів у некрополі гори Анубіс, неподалік міста Абідоса, вони знайшли величезну гробницю, яка могла належати фараону часів Другого проміжного періоду (1650-1554 рр. до н.е.). Це відкриття може змінити наше уявлення про історію Стародавнього Єгипту, хоча особистість похованого правителя поки що залишається загадкою.

Гробниця була виявлена на значній глибині в місці, де археологи знайшли кілька кімнат, розділених п’ятиметровими стінами з глиняної цегли. Вхід до захоронення був розписаний сцена, що зображають богиню Ісіду та її сестру Нефтіду, які традиційно пов’язані з похоронними ритуалами. На вході також були знайдені частини ієрогліфічних знаків, які могли б ідентифікувати царського правителя, але через пошкодження їх неможливо розшифрувати. Дослідження виявило, що гробниця була значно пошкоджена грабіжниками, і, на жаль, археологи не знайшли ні мумії, ні саркофагу. Таким чином, особистість похованого фараона поки залишається невідомою. Археологиня Кетрін Гаулі з Інституту образотворчих мистецтв Нью-Йоркського університету зазначила, що обмежена кількість матеріалів для дослідження робить це відкриття ще більш захоплюючим. “У нас немає великої кількості вихідного матеріалу, з яким можна працювати, і тому таке нове відкриття є дуже цікавим. Це справді має потенціал переписати історію стародавнього Єгипту”, — зазначила вона.

Археологи вважають, що гробниця може належати одному з фараонів Абідоської династії, хоча точна ідентифікація залишається відкритим питанням. Потенційними кандидатами є фараони Сенаїб та Паентжені, хоча їм були присвячені пам’ятники в інших місцях, а не особисті гробниці. Відкриття цієї гробниці може змусити істориків переглянути теорії про обмежений вплив Абідоської династії. Раніше вважалося, що ці правителі контролювали лише регіон навколо міста Абідос, а не всю територію Єгипту. Проте нові знахідки дають підстави припустити, що ці правителі могли мати значно більше впливу, ніж вважалося раніше.

Археологи й історики вважають, що подальші дослідження можуть привести до нових відкриттів, які значно змінять наше розуміння політичної структури Стародавнього Єгипту в період Другого проміжного періоду. Можливо, з часом вчені зможуть розшифрувати ієрогліфи, знайдені на вході до гробниці, що допоможе з’ясувати, хто саме був похований у цьому загадковому захороненні.

Теги за темою
Єгипет
Джерело матеріала
loader