/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F459%2Fff8c455287da46313a307204d48a26c4.jpg)
ISW: Кремль намагається диктувати умови миру в Україні, Трамп пригрозив Росії санкціями
Президент США Дональд Трамп висловив готовність запровадити додаткові санкції, спрямовані проти російської нафти, а також вторинні санкції проти її покупців, якщо диктатор Володимир Путін не досягне прогресу в питанні тимчасового перемир’я.
Тобто, якщо Кремль не погодиться найближчим часом на загальне припинення вогню російськими військами проти України на фронті.
Про це повідомили аналітики Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).
Експерти підкреслили, що від кремлівського лідера й надалі можна чекати маніпуляцій, оскільки він налаштований диктувати умови миру в Україні.
Під час телефонної розмови з NBC News 30 березня Трамп заявив, що він "злий і розлючений" на Путіна за те, що той принижує легітимність Володимира Зеленського як президента України.
Американський лідер сказав: якщо США й Росія не зможуть "укласти угоду" – можливо, маючи на увазі загальне припинення вогню або довгостроковий мир в Україні – то Вашингтон запровадить вторинні санкції на всю "нафту, що надходить із РФ".
Він попередив про можливе "25-відсоткове мито на всю нафту, мито від 25 до 50 пунктів на всю російську нафту".
Також республіканець заявив, що США не дозволять компаніям або країнам, які купують російську нафту, "вести бізнес" у Сполучених Штатах і що Вашингтон може почати вводити вторинні санкції протягом наступного місяця, якщо Росія, Україна та США не укладуть угоду про припинення вогню.
Трамп анонсував розмову з Путіним у невизначений час пізніше цього тижня.
Ці попередження від президента США пролунали після того, як 28 березня російський диктатор Путін знову заявив про те, що "Зеленський є нелегітимним лідером України".
"Тривалі спроби Кремля охарактеризувати український уряд як нелегітимного партнера в переговорах ставлять під серйозний сумнів готовність Кремля вести добросовісний діалог про врегулювання війни і встановлюють інформаційні умови для порушення Росією будь-якої майбутньої мирної угоди на тій підставі, що українська влада нібито не мала законного права її укладати", – підкреслили в ISW.
Аналітики вважають, що Путін намагається внести нову вимогу в обговорення розв’язання війни, яка узгоджується з давніми зусиллями Кремля забезпечити встановлення в Україні "дружнього до Росії уряду".
Кремль також намагається диктувати послідовність і процеси навколо вимоги, тримаючи переговори про припинення вогню в заручниках, щоб вимагати від Заходу додаткових поступок.
На цьому тлі генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш відхилив пропозицію Путіна створити в Україні "тимчасову адміністрацію", наголосивши, що в Україні є легітимний уряд, якого потрібно поважати.
