/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F90d9855b8db04d432ac4f9073fbe2a60.jpg)
Фольга, оцет та вовна: як змусити одяг більше не електризуватися
Електричні розряди на одязі — не магія, а набридлива реальність. Але гарна новина в тому, що боротися з електростатикою не так вже й складно.
Дратівливе прилипання тканин до тіла або несподівані "удари струмом" виникають через те, що різні тканини під час тертя обмінюються електронами й накопичують заряд. Часто це трапляється в суху погоду, коли вологість у приміщенні менше 30%, пише Real Simple.
Щоб зменшити статику під час носіння речей, варто додати трохи вологи. Для цього можна злегка збризнути одяг водою з пульверизатора або провести вологою серветкою. Також допоможе звичайний лосьйон для рук — він зволожить шкіру та зменшить накопичення заряду. Ще один несподіваний метод — провести по одязі металевим вішаком або покласти в нього шматок фольги. Навіть заміна взуття зі штучної підошви на шкіряну може розв’язати проблему.
Щоб уникнути електростатики під час прання, важливо правильно сушити речі. Автоматична сушка посилює ефект, тому краще сушити одяг природно — на мотузці чи решітці. До полоскання можна додати ½ склянки білого оцту — він пом’якшить тканини. Для сушарки підійдуть вовняні кульки — вони зменшують тертя та запобігають прилипанню. А ще можна використовувати антистатичні серветки та пом’якшувачі тканин.
Розділяйте речі за типом тканини - синтетика накопичує заряд активніше, ніж натуральні волокна. І, звісно, варто тримати рівень вологості в кімнаті хоча б на рівні 40–50%. Усі ці прості поради зроблять ваш одяг зручнішим, а щоденне носіння — приємнішим.
Раніше ми повідомляли, прості кроки, які збережуть ваш одяг: як правильно доглядати за праскою?
Як випрати зимовий одяг і не зіпсувати його - детальніше на Знай.ua.

