Зміна професії після 30: як це зробити і чи не є вік перешкодою
Зміна професії після 30: як це зробити і чи не є вік перешкодою

Зміна професії після 30: як це зробити і чи не є вік перешкодою

Світ летить і змінюється щохвилини, й технології та ринок праці розвиваються синхронно з ним.

Найкраща порада, тим, хто зараз вибирає професію: навчитися адаптуватися до змін і бути готовим до переходу в нову сферу діяльності.

Змінювати професію можна стільки разів, скільки вам хочеться, проте в суспільстві й досі існує стереотип, що після 30 зробити це складно.

Це міф.

Міф 1: Вік перешкода для зміни професії.

Вік не є перешкодою для того, щоб змінити своє життя на краще.

Роботи це також стосується.

Ба більше, як свідчать дані Всесвітнього економічного форуму, — приблизно половина усіх працівників у світі найближчим часом будуть змушені пройти перекваліфікацію, через втрату актуальності тих чи інших професій, які замінив ШІ.

Тож зміна професії в дорослому віці — це вже не просто можливість, а й глобальна тенденція, яка поступово стає нормою і для України.

Не треба боятися — наразі курси з перекваліфікації пропонують різні компанії.

Наприклад, на ВДНГ 22-25 травня відбудеться «Фестиваль кар’єри».

На ньому будуть представлені великі компанії, освітні установи та профільні організації.

У їхніх зонах можна буде більше дізнатися про різні види професій, безкоштовно пройти майстеркласи та воркшопи з профорієнтації та ознайомитися з відкритими вакансіями.

Наразі статика свідчить, що 73% опитаних українців хоча б раз змінювали рід діяльності, а після 45 років цей показник тільки підвищується — 79%, що також засвідчує те, що кар’єрні зміни у дорослому віці більше не є перешкодою.

Міф 2: Нову професію опанувати складно та довго.

Зміни — це рушійна сила прогресу, а не перешкода.

Сучасні освітні платформи та курси дозволяють швидко та ефективно опанувати будь-які нові навички.

Наприклад, «Потік» — «Найкращий анімаційний фільм року» за версією Оскара, був створений 30-річним латвійським режисером Гінтсом Зильбалодісом у безкоштовній програмі Blender, а користуватися нею, автор мультика про кота, зміг навчитися по відеоуроках в мережі.

Він сам придумав весь фільм і доклав руку до кожного етапу роботи —від візуальної анімації води до створення музичного супроводу.

Багато програм для навчання, які сьогодні можна знайти в мережі, розраховані саме на дорослих, а курси пропонують гнучкий графік навчання, для тих, хто працює.

Ще один варіант швидкого опанування нової спеціальності, яка приносить реальні гроші — професійно-технічна освіта.

Багато закладів пропонують програми з гнучким графіком навчання та скороченими програмами, що дозволяють поєднувати навчання з роботою або сімейними обов’язками.

Серед найпопулярніших професій: кухар, автослюсар, електрогазозварник, кондитер, водій і тракторист.

Міф 3: Роботодавці віддають перевагу молодим фахівцям.

Досвідчені працівники цінуються за їхню зрілість, відповідальність та великий спектр навичок.

Багато роботодавців розуміють, що на відміну від молоді, дорослі фахівці можуть принести значну користь компанії саме завдяки своєму досвіду та стабільності.

До того ж, через війну, багато роботодавців відчувають значний дефіцит кадрів, це змушує їх відмовлятися від стереотипів, повʼязаних з віком та статтю.

Ще один плюс для рекрутерів: старші працівники часто вже побудували особисті стосунки та мають стабільне сімейне життя, що дозволяє їм більше зосередитися на професійній діяльності.

Тож, не бійтеся змін — реально оцініть свої навички, інтереси та цінності.

Що вам подобається робити? У чому ви сильні? Потім — вивчіть, які професії є наразі найбільш затребуваними та перспективними, особливо зверніть увагу на ті сфери, що активно розвиваються.

Далі — справа за малим: запишіться на курси, відвідуйте карʼєрні фестивалі, знайомтеся з людьми з обраної сфери та будуйте корисні зв’язки.

Будьте готові до того, що перехід може зайняти певний час, але якщо ви дійсно відчуваєте потребу в зміні професії — цей шлях вартий того.

Джерело матеріала
loader
loader