/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F8715fd1d4617f2ae97b852496d487935.jpg)
Люті зими вже не загрожують: чому в Україні змінився клімат
Ви дізнаєтесь:
Останні кілька років в Україні стає помітна зміна клімату. Влітку 2024 року температура повітря тижнями перевищувала поділку у +30 градусів та била усі рекорди.
Главред дослідив, чому відбулася зміна клімату. З відкритих джерел стає зрозуміло, що в Україні температури зростають, зими стають менш суворими, а посухи трапляються все частіше.
Головною причиною є глобальне потепління, яке виникає через підвищену концентрацію парникових газів в атмосфері. Викиди CО2, що утворюються внаслідок спалювання викопного палива, вирубки лісів та промислової діяльності, створюють "парниковий ефект", затримуючи тепло в атмосфері.
Якщо говорити про те, у якому регіоні України найсухіший клімат, то ним вважається південь України, зокрема Херсонська, Запорізька та Одеська області. Тут випадає лише 300–400 мм опадів на рік, що в кілька разів менше, ніж у Карпатах. Саме ці території найбільше страждають від "опустелювання" та нестачі води.
Враховуючи дану ситуацію виникає питання, що зробила Україна для боротьби зі зміною клімату? Насправді у країні вже вживають заходів для пом’якшення наслідків зміни клімату, а саме:
Інші новини:
Що таке глобальне потепління
Глобальне потепління - поступове підвищення температури поверхні Землі та океану, яке триває понад століття, в період з 1850 по 2024 рік.
Нагрівання відбувалося не лише завдяки сонячній радіації, але переважно внутрішніми джерелами (розпад калію-40, гравітаційною диференціацією), пише Вікіпедія.
Дослідні дані засвідчують, що сонячні цикли на рості температури в глибині океанів мало відбиваються: динаміка температури океану не повторює сонячні цикли, температура постійно зростає.
Глобальне потепління пов'язувалося з парниковим ефектом і призводить до зміни клімату у планетарних масштабах.

