/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fa3c09ef222834f476489baeaf128ae10.jpg)
Україна залучає ще €350 мільйонів від міжнародних партнерів на проєкти відновлення - Кулеба
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністра розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
За його словами, мова йде про 100 млн євро від Банку розвитку Ради Європи на реалізацію програми компенсацій за знищене чи зруйноване житло. За ці кошти ще 3,5 тис. родин зможуть придбати нові домівки.
Загалом у рамках державної програми "єВідновлення", зазначив Кулеба, виплати отримали більш як 87 тисяч родин, які відремонтували пошкоджене житло. Понад 7,6 тис. родин придбали власне житло замість зруйнованого.
Як повідомив Кулеба, Мінрозвитку постійно працює над масштабуванням програм компенсацій. За ініціативи міністерства цьогоріч уряд виділив 15 млрд грн для виплат за знищене чи пошкоджене житло для внутрішньо переміщених осіб.
Уже зараз програмою скористались більш як 4 тис. родин, 1800 з яких реалізували сертифікати і купили нове житло, інші сімʼї перебувають у пошуку житла і незабаром його придбають.
Також, підкреслив віцепремʼєр, розпочалися виплати компенсацій для власників приватних будинків, які втратили житло вналідок війни і хочуть відновити дім на власній земельній ділянці. Перші 600 родин вже цього тижня отримають кошти для будівництва.
Ще 50 млн євро, зазначив Кулеба, Банк розвитку Ради Європи надасть на запуск програми пільгового іпотечного кредитування для внутрішньо переміщених осіб. Це будуть пільгові кредити для ВПО з доходом нижче середнього, під 3% річних з мінімальним першим внеском. Середній розмір щомісячного платежу - близько 10 тис. грн.
Крім того, йдеться про 100 млн євро на реалізацію “Програми відновлення України ІІІ”, що фінансується Європейським інвестиційним банком. Цей проєкт допомагає підтримати регіони, які зазнали найбільших втрат від війни. Кошти будуть спрямовані на відновлення соціальної інфраструктури — шкіл, дитсадків, медичних закладів, модернізацію житлово-комунального господарства, повідомив Кулеба.
Окремим пріоритетом він назвав прифронтові громади, де потреба у відновленні найбільша.
Також у межах цього фінансування громади зможуть розпочати будівництво сучасного, доступного, сталого муніципального житла.
Ще одним важливим напрямом є підтримка проєктів реабілітації ветеранів, зауважив віцепрем'єр.
Це комплексний підхід, який поєднує відбудову, соціальну підтримку та довгостроковий розвиток громад. У рамках попередніх двох етапів програми вже реалізуються 225 проєктів на суму понад 500 мільйонів євро.
За його словами, "100 млн євро від Європейського інвестиційного банку спрямуємо на відновлення водопостачання та водовідведення. Це дасть змогу підтримати реконструкцію, модернізацію та розвиток критичної і соціальної водної інфраструктури в громадах".
"Завдяки підтримці міжнародних партнерів Україна отримує додаткові ресурси для реалізації ключових проєктів у сфері відновлення.
Кожен із нових проєктів — реальні зміни та підтримка для громад і людей, які постраждали від війни. Маємо чіткий план і надійних партнерів", — підкреслив Кулеба.
Як повідомляв Укрінформ, за словами Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, на реконструкцію системи водопостачанняв Україні потрібно 11 мільярдів доларів.

