В уряді та в парламенті прокоментували “трампівське мито” для України
В уряді та в парламенті прокоментували “трампівське мито” для України

В уряді та в парламенті прокоментували “трампівське мито” для України

Введене президентом США Дональдом Трампом торгове мито у розмірі 10% для України не матиме значного негативного впливу для країни, зважаючи на невелику частку товарного експорту до США, вважає голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (на фото ліворуч).

Міністерка економіки Юлія Свириденко (на фото праворуч) зазначає, що з новими митами експортно-орієнтованій українській економіці буде “важко, але не критично”.

Однак в уряді та парламенті визнають наявність опосередкованих ризиків для України від торговельної війни Трампа з Європою.

Це стало відомо із публікації, яку зробив Данило Гетманцев в Telegram.

“Безперечно, саме мито у 10% не буде мати значного негативного впливу для України з огляду на невелику частку товарного експорту до США (0,9 млрд доларів або 2% всього експорту у 2024 році).

Навіть не впевнений, що на це треба відповісти дзеркально.

Хотілося б почути позицію Мінекономіки”, – написав Гетманцев.

Міністерка економіки Юлія Свириденко погоджується з Гетманцевим у тому, що нові мита для України – це “важко, але не критично”: “Скільки ми експортували до США у 2024 році? $874 млн, з яких $363 млн припадало на чавун і ще $112 млн – на труби.

Тим часом ми придбали у США товарів на суму $3,4 млрд.

Наші мита на американські товари досить низькі — на автомобілі ставка 10%, на вугілля і нафту — 0%.

Тому зараз у нас є шанси домовитися на інші умови — американська заява чітко вказує на таку можливість.

Якщо все залишиться як є, то американське універсальне мито вдарить в основному по малих виробниках.

Тому ми вже працюємо над покращенням умов для України”.

“Проте, – зазначає Гетманцев, – глобальна торговельна війна значно вдарить по економіках наших економічних і торговельних партнерів, передусім ЄС.

Вони будуть уповільнюватися.

Отже, генеруватимуть менше грошей, що зменшуватиме можливості допомоги нам”.

При цьому, додає голова комітету, уряди країн-партнерів будуть змушені включати протекціонізм, і не лише стосовно американських товарів: “І ці протекціоністські заходи значно більше вплинуть на нас.

Згадайте минулорічні питання блокування експорту аграрних товарів за набагато сприятливішої глобальної ринкової ситуації”.

“Але загалом запроваджувати 10% мита при дефіциті нашої зовнішньої торгівлі з США у розмірі 2,6 млрд доларів – це економічний цинізм вищого рівня”, – підсумовує Данило Гетманцев.

Про митно-тарифну політику під час візиту до Дніпра говорив Президент України Володимир Зеленський.

На зустрічі з місцевим бізнесом (керівниками й представниками підприємств важкої та легкої промисловості, машинобудування, виробниками аграрної та м’ясо-молочної продукції, ритейлу, банківської сфери) Президент зазначив, що очікує від уряду розробок у митно-тарифній політиці, які підтримають українського виробника.

За його словами, ці зміни мають бути абсолютно рішучими: “Я думаю, ми зможемо взяти в партнерів підтримку, і вони зрозуміють, що Україна потребує значної допомоги, незважаючи ні на що, після війни.

Існують світові та європейські правила, але нам потрібно відродити країну після війни.

Думаю, що вони також підуть нам назустріч у багатьох питаннях”.

Нещодавно президент США Дональд Трамп впровадив проти більшості країн світу нові тарифні обмеження на постачання товарів на американський ринок.

Деякі країни, як Китай, отримали понад 30%, Європейський Союз – 20%, а Україна отримала мінімальне “тарифне покарання” – 10%.

Як зазначає ВВС, “українська економіка є експортно орієнтованою, це основне джерело припливу твердої валюти – окрім міжнародної допомоги.

Тому будь-які ускладнення у світі, а тим більше такі радикальні торговельні війни, які вводить Дональд Трамп, впливають на Україну.

Головною статтею українського експорту до США є продукція металургії.

За даними міністерства економіки України, минулого року експорт металургійної продукції становив майже 60% від усього українського експорту до США.

В абсолютних числах це близько 0,5 млрд доларів.

Варто нагадати, що найважливіша частина мит Трампа щодо України почала діяти ще з 12 березня, коли набрали чинності додаткові тарифи у розмірі 25% на імпорт сталі та алюмінію до США”.

“Ми експортуємо до США понад 600 різних категорій товарів (дуже різних – навіть гайкові ключі), з них 65 видів продукції — на суму понад $1 млн.

Україна має, що запропонувати Сполученим Штатам Америки як надійний союзник та партнер.

Від справедливих мит виграють обидві наші країни”, – запевняє міністерка економіки України.

Джерело матеріала
loader
loader