Секретарю Київради Бондаренку і його колезі Непопу загрожує 10 років в’язниці
Секретарю Київради Бондаренку і його колезі Непопу загрожує 10 років в’язниці

Секретарю Київради Бондаренку і його колезі Непопу загрожує 10 років в’язниці

Заміна рішення про дитячий конкурс на інше, яким міська рада розширила свої повноваження і забрала їх у голови КМВА Тимура Ткаченка, вже розслідується СБУ, а головним фігурантам, серед яких Бондаренко та ще один заступник міського голови Непоп, загрожує значний термін ув’язнення.

У Київраді під час голосування замінили проєкт рішення, що стосувався дитячого конкурсу, іншим, згідно з яким депутати перебрали на себе частину повноважень КМДА.

У цьому звинувачують секретаря міськради Володимира Бондаренка і заступника міського голови В’ячеслава Непопа.

Підміну вже оформили в кримінальну справу, яку розслідує СБУ: обом фігурантам загрожує реальний тюремний строк від 5 до 10 років ув’язнення.

Про підміну рішення розповідає депутат міської ради Андрій Вітренко (очільник фракції "Слуга народу").

Він зауважив, що депутати голосували за проєкт рішення про, нібито, оновлення умов проведення дитячого конкурсу "Мистецькі горизонти" ще 30 січня 2025 року.

Його авторкою була депутатка від УДАРу Вікторія Муха, а сам документ був внесений, як невідкладний, секретарем міськради Володимиром Бондаренком.

Про цей же проєкт рішення йдеться в ухвалі Солом’янського райсуду Києва про надання доступу слідчому СБУ до речей і документів у справі ще від 10 березня.

Фактично депутати Київради стали жертвами підміни: голосували за один проєкт, а "на виході" отримали зовсім інший.

І коли Бондаренко озвучив назву (про "горизонти" - ніхто і не здогадався, за що саме голосує), ще й зазначив, що проєкт виноситься з рекомендаціями профільних комісій і зауваженнями юристів, депутати підтримали його.

У той же день, 30 січня, заступник міського голови і депутат від УДАРу В’ячеслав Непоп вніс правки до документа.

Ці правки змінили суть проєкту — з культурного питання на серйозні кадрово-інституційні повноваження", - пояснив Андрій Вітренко.

Що ж було всередині вже підміненого проєкту? - Київрада надала собі право затверджувати установчі документи підприємств, установ і організацій комунальної форми власності - раніше це було компетенцією КМДА (загалом - "виконавчого органу").

Вітренко пояснює, що, фактично, завдяки введенню депутатів в оману, міськрада отримала додаткові важелі впливу на управління комунальними підприємствами.

"Зміст простий — обмежити голову КМВА..

Природно, самі депутати на такий крок не погодилися б, але у Кличка для цього є розумний секретар Вова Бондаренко, який роздав депутатам проєкт рішення Мухи, а проголосували вони за проєкт Непопа, і це рішення вже називалося "Про внесення змін до деяких рішень Київської міської ради", - пояснив просто блогер-розслідувач Володимир Бондаренко (тезка секретаря міськради).

Із заявою до СБУ, каже Бондаренко, звернулася депутатка Київради від "Слуги народу" Лілія Пашинна.

Саме з цією підміною, скоріш за все, пов’язаний виклик ще однієї депутатки Київради - Вікторії Пташник - до СБУ, про що вона повідомляла 18 березня.

Пташник входить до регламентної комісії Київради, яку також було задіяно з метою фальсифікації рішення депутатів.

А дії Бондаренка й Непопа підпадають під ст.109 КК України ("дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, або на захоплення державної влади") - саме про це говорила Пташник перед допитом.

Джерело матеріала
loader
loader