Німеччина профінансувала супутниковий інтернет Eutelsat для України як альтернативу Starlink — Reuters
Німеччина профінансувала супутниковий інтернет Eutelsat для України як альтернативу Starlink — Reuters

Німеччина профінансувала супутниковий інтернет Eutelsat для України як альтернативу Starlink — Reuters

Німеччина проплатила доступ Україні до супутникового інтернету французької компанії Eutelsat, поки Європа шукає альтернативу системі Starlink, що належить Ілону Маску. Про це повідомила гендиректорка Eutelsat Єва Бернеке в коментарі агентству Reuters,

Компанія надає високошвидкісний супутниковий інтернет для України вже близько року через німецького дистриб’ютора. За її словами, фінансування проєкту забезпечує уряд Німеччини, однак деталі щодо вартості вона не розкрила.

Наразі в Україні працює менше тисячі терміналів Eutelsat — це значно менше порівняно з близько 50 000 терміналів Starlink, які, за даними української сторони, активно використовуються в країні. Втім, в Eutelsat очікують зростання цієї кількості найближчим часом.

«Зараз ми розглядаємо можливість швидко встановити від 5 000 до 10 000 терміналів», — заявила Бернеке, припустивши, що це може статися «впродовж кількох тижнів».

У компанії додали, що питання додаткового фінансування поки обговорюється. Міністерство закордонних справ Німеччини не надало коментарів на запит Reuters.

Європа стурбована залежністю від Starlink

Зростання напруження навколо Ілона Маска, який наблизився до Дональда Трампа, викликає занепокоєння в Європі щодо критичної залежності України від Starlink — проєкту компанії SpaceX, який забезпечує зв’язок, зокрема, для ЗСУ.

Головним конкурентом Starlink у Європі є підрозділ Eutelsat — OneWeb, який також використовує супутники на низькій навколоземній орбіті, що забезпечує швидку передачу даних для віддалених регіонів, морських суден і військових потреб.

У компанії підтвердили, що ведуть перемовини з Європейським Союзом щодо подальшого забезпечення України супутниковим інтернетом. Йдеться, зокрема, про участь Eutelsat у консорціумі, який працює над довгостроковим європейським супутниковим проєктом IRIS².

Бернеке зазначила, що окрім низькоорбітальної мережі, компанія має вільні потужності й на геостаціонарних супутниках, які можуть бути залучені в Україні як резервна або споживча опція. Такі термінали мають нижчу вартість і забезпечують базову швидкість зв’язку.

«У ситуації, яку ми бачимо в Україні, важливо мати всі опції відкритими. Поки працює Starlink — немає сенсу відмовлятися від нього. Але план Б потрібен завжди», — сказала вона.

Близько половини з 50 000 терміналів Starlink в Україні були надані Польщею, яка, за офіційними даними, витратила на це близько $84 млн. Доступ до Starlink також забезпечували уряд США та сама компанія SpaceX.

Читайте також: Eutelsat як альтернатива Starlink. Чи зможе європейська компанія забезпечити Україні супутниковий інтернет

Джерело матеріала
loader
loader