/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F7daf9005087eb2d476da2cde4b4479fd.jpg)
Експерт вказав, як досвід Польщі допоможе Україні вирішити проблему паркувань
Експерт у сфері житлово-комунального господарства Олег Попенко заявив, що українським містам слід запозичити польський досвід реформування прибудинкових територій для вирішення проблеми паркувань та благоустрою.
Як передає "Хвиля", про це він заявив в ефірі Юрія Романенка.
За словами Попенка, польська модель організації простору довкола багатоквартирних будинків принципово відрізняється від української спадкової практики радянських часів.
"Що зробили в Польщі, коли проводили реформу в житловому секторі? По-перше, землю визначили під будинком людям, а по-друге, прибудинкова територія була продумана - вони перейшли від старої радянської схеми до нової. Стара радянська схема – це коли тут у нас білизна сушимо, тут дитячий майданчик, тут заїзд, тут бабусі сидять, і там дві-три машини паркуються. Наразі ж у дворі паркується 30 машин", - розповів він.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F71773998220fec754d9adf74ca1326ba.jpg)
Експерт висловив думку, що ключовим елементом польського підходу стало створення інфраструктури для автомобілів в безпосередній близькості від житла.
"У Польщі скрізь, біля кожного будинку зроблено стоянки, заїзди. І воно, до речі, так зараз і відбувається природним чином, якщо подивитися на прикладі Дніпровського району чи Дарниці. Біля старих хрущовок між деревами вже стихійно паркуються машини. Тобто люди самі визначилися, як воно має бути", - наголосив він.
Попенко також наголосив, що для впровадження польської моделі необхідно оптимізувати зелені насадження у дворах.
"Потрібно прибирати дерева, які вже віджили своє, і зробити заїзди для автомобілів. Ці дерева, розташовані хаотично, у багатьох випадках заважають раціональному використанню простору", - пояснив експерт.
А ось однією з головних проблем, які перешкоджають впровадженню цього досвіду в Україні, на його думку, є корупційний інтерес міської влади.
"У міста немає жодного інтересу у благоустрої дворів. Тому що таким шляхом, коли приберуть ці дерева і дозволять паркуватися машинам, не буде де розмістити МАФи, наливайки, магазинчики або інші комерційні об'єкти, які не потрібні мешканцям. Тому тут все зав'язано на питанні землі. Ніхто не хоче ділитися цим ресурсом".
За словами Попенка, польський досвід показує, що вирішення проблеми потребує комплексного підходу, який включає юридичне оформлення землі під багатоквартирними будинками на мешканців та системне планування міського простору.
"Для того, щоб змінити ситуацію, потрібно всю землю під будинками віддати людям, зробити цю прибудинкову територію впорядкованою. Мається на увазі прибрати непотрібні, іржаві дитячі майданчики, почистити територію - привести її до ладу", - пояснив він.
Експерт також підкреслив, що досвід Польщі демонструє, як можна ефективно трансформувати радянську спадщину міського планування в сучасну європейську модель, що відповідає потребам мешканців та враховує збільшену кількість автомобілів.
Раніше ми писали, з якого віку доведеться залишити кермо.

