/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F286c061157e1e4be3253653643fc6cce.jpg)
У Люксембурзі назвали абсурдним запроваджений Німеччиною прикордонний контроль
Міністр внутрішніх справ Люксембургу Леон Глоден заявив, що наратив німецького уряду про те, що прикордонний контроль не спричиняє збоїв і покращує безпеку, не відповідає дійсності, а його країна посилює тиск на Берлін, щоб той змінив свій курс.
Про це міністр сказав в інтерв'ю Euractiv, повідомляє "Європейська правда".
"Прикордонний контроль – це здебільшого символізм.
Він шкодить Люксембургу, шкодить Німеччині і мало чого досягає – такий мій висновок", – сказав Глоден.
Німеччина викликала обурення серед своїх сусідів після того, як восени минулого року відновила контроль на багатьох своїх кордонах після серії насильницьких нападів, пов'язаних з мігрантами.
Глоден вважає, що цей захід загрожує Шенгенській зоні без кордонів, яка є життєво важливою для другого найменшого члена ЄС, розташованого між Німеччиною, Францією та Бельгією.
Близько 225 000 людей щодня в'їжджають до Люксембургу, щоб працювати в таких ключових секторах, як охорона здоров'я та фінанси.
Але з наближенням 40-ї річниці Шенгенської угоди в червні минулого року на внутрішніх кордонах було посилено контроль, ніж будь-коли з моменту набуття чинності договору.
Члени Шенгенської зони посилили охорону кордонів, оскільки міграція до ЄС після пандемії COVID-19 почала періодично зростати.
Це підштовхнуло міністра внутрішніх справ Люксембургу до ролі одного з небагатьох чемпіонів Шенгену, що залишилися.
Він каже, що Німеччина не змогла виконати свою обіцянку запобігти заторам та іншим зовнішнім ефектам.
"Я майже щодня отримую скарги від пасажирів, які кажуть, що сумніваються, чи будуть вони ще приїжджати до Люксембургу на роботу.
(...) Багато люксембуржців кажуть, що вони більше не їздять до Тріра [в Німеччині], наприклад, на шопінг", – сказав Глоден.
На противагу цьому, спорадичні вибіркові перевірки у Франції, які більш-менш проводяться з часів минулорічної Олімпіади, спричиняють лише мінімальні перебої, каже Глоден.
Міністр поставив під сумнів позитивний вплив на безпеку прикордонного контролю в Німеччині, про що каже німецька міністерка внутрішніх справ Ненсі Фезер.
За його словами, напади, які спонукали Німеччину до перевірок, ймовірно, були здійснені нелегальними мігрантами, які перебували в країні протягом багатьох років.
"Вони не приїхали до Німеччини через Шенгенську автомагістраль у понеділок вранці, а потім здійснили напад у другій половині дня", – сказав він.
За словами Глодена, німецька система, яка зосереджена на двох постійних контрольно-пропускних пунктах на двох автомагістралях, залишає "безліч можливостей для в'їзду в країну через менші мости": "Ця ідея постійних контрольно-пропускних пунктів є абсурдною".
Він рекомендує відвідувати місця, оскільки "політики в Берліні, схоже, абсолютно не усвідомлюють, що цей контроль (...) є марним".
За словами Глодена, Фезер, з якою у нього "дуже дружні, добрі стосунки", не виявила "реального бажання" вносити корективи.
З огляду на розбіжності, Люксембург вирішив у лютому подати скаргу до Європейської комісії на останнє розширення прикордонного контролю з боку Німеччини.
Згідно з Шенгенськими правилами, контроль повинен бути обґрунтований як пропорційний, коли він поновлюється кожні шість місяців.
Згідно з аргументацією Глодена, німецький контроль "не відповідає правовим критеріям".
Згідно з поточною оцінкою міністерки внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер, контроль на всіх зовнішніх кордонах Німеччини приніс успіхи – правоохоронці не пустили в країну приблизно 50 тисяч осіб.
Внутрішній прикордонний контроль був введений з 16 жовтня 2023 року на кордонах Польщі, Чехії та Швейцарії, а ще раніше – Австрії.
Загалом же Фезер розпорядилась запровадити тимчасовий контроль на всіх сухопутних кордонах країни для обмеження людей, які в’їжджають без візи, у вересні 2024 року.
