/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F459%2F3501aac0f18d3989a19de3544d906c38.jpg)
Російська Федерація може недоотримати 30 мільярдів доларів через зниження цін на нафту після початку торгової війни, ініційованої Трампом
Запущена президентом США 3 квітня "тарифна війна" призвела до падіння цін на нафту: з початку квітня ціна Brent впала на 20%, опускаючись нижче 60 доларів за барель, а російська Urals - до 50 доларів.
Замороження мит на 90 днів, введене Дональдом Трампом 9 квітня, підняло ціну нафти до 65 доларів за барель марки Brent.
Однак ринок залишається нестабільним, і ризики для російського бюджету, де нафтогазові доходи становлять 30%, залишаються.
"Коли ціни на нафту падають, у держави завжди є можливість підтримати бюджетні витрати, незважаючи на зниження доходів, - нещодавно нагадала голова ЦБ РФ Ельвіра Набіулліна, виступаючи у Держдумі.
- Ми будемо спостерігати за розвитком ситуації, але бюджетне правило допоможе в підтримці.".
"Слід зазначити, що, коли Мінфін розраховував бюджет, виходячи з 70 доларів за барель російської нафти, вже тоді було ясно, що такий підхід - агресивний, і закладені сміливі передумови, — зазначає експерт Берлінського центру Карнегі Сергій Вакуленко, — можливо, виходячи з 70 доларів не планували.
Але і на 50 доларів, ймовірно, теж ні.
Це рівень, при якому багато доведеться переосмислити.".
За словами колишнього прем’єр-міністра РФ Михайла Касьянова, при збереженні цін на рівні 50 доларів за Urals, російський бюджет недоотримає близько 30 мільярдів доларів.
"Для порівняння: на воєнні дії Росія витрачає приблизно 150 мільярдів доларів," - зазначає він.
В інтерв’ю DW Касьянов нагадав, що обсяг ліквідних активів Фонду національного добробуту становить близько 35 мільярдів доларів.
І в поточний момент, при ціні російської нафти нижче 60 доларів, ці активи вже починають використовуватися.
Їх вистачить на рік.

