Спалах ящуру в Угорщині - Будапешт не відкидає "біологічну атаку"
Спалах ящуру в Угорщині - Будапешт не відкидає "біологічну атаку"

Спалах ящуру в Угорщині - Будапешт не відкидає "біологічну атаку"

На початку березня в Угорщині зафіксували спалах ящуру на фермах великої рогатої худоби. Влада негайно розпочала розслідування. Розглядається версія "штучного створення" вірусу. Про це заявив очільник апарату прем’єр-міністра Віктора Орбана Гергей Гуяш під час брифінгу в четвер, 10 квітня, повідомляє Reuters.

За його словами, в країні ведеться розслідування, щоб з'ясувати, як ящур з'явився на заході країни на чотирьох фермах великої рогатої худоби.

- Нині ми можемо сказати, що не можна відкидати, що вірус не був природного походження, можливо, ми маємо справу зі штучно створеним вірусом, - стверджує посадовець.

Випадок ящуру виявлено на фермі великої рогатої худоби на 1400 голів у місті Кісбайча на кордоні Угорщини зі Словаччиною. Це стало першим спалахом захворювання в країні за останні 50 років.

Ящур - гостра зоонозна інфекційна хвороба вірусної етіології. Уражає велику і дрібну рогату худобу, свиней. Хворіють як окремі особини, так і виникає епізоотія. Збудник ящуру віднесено до тих біологічних агентів, які офіційно визнано такими, що можуть бути застосовані як біологічна зброя для зараження свійської худоби. У парнокопитних тварин при ящурі виникають везикули, які утворюються в роті, на лапах і сосках. Хоча хвороба зазвичай не смертельна для дорослої худоби, ті, хто вижив, залишаються ослабленими, що впливає як на виробництво м'яса, так і молока

Джерелом ящура для людини є інфіковані парнокопитні тварини — переважно дійні корови, молоко яких містить у собі збудників хвороби. Інфікування відбувається при споживанні сирого інфікованого молока, іноді при прямому контакті з хворими тваринами. Хворіють переважно діти, оскільки вони частіше споживають молоко аніж дорослі. Захворювання від хворих людей не передається. Інкубаційний період триває 3-7 днів. Початок хвороби гострий: відчуття розбитості у всьому тілі, різкий головний біль, підвищення температури тіла за декілька годин до 39,5 °C. Через 6-8 годин з'являється печіння слизової ротової порожнини, стає болючим прожовування твердої їжі, з'являється велике слиновиділення.

  • На початку січня повідомлялося, що у Китаї зафіксовано спалах нового метапневмовірусу (HMPV), який передається повітряно-краплинним шляхом і викликає симптоми, схожі на грип і COVID-19.
  • 14 жовтня 2024 року Всесвітня організація охорони здоров'я дозволила використати вакцину компанії Bavarian Nordic для щеплення підлітків від мавпової віспи. 
Теги за темою
Угорщина Тварини захворювання
Джерело матеріала
loader
loader