Іван Любиш-Кірдей, Ольга Руденко та Михайло Ткач стали фіналістами Премії Ґонґадзе 2025 року
Іван Любиш-Кірдей, Ольга Руденко та Михайло Ткач стали фіналістами Премії Ґонґадзе 2025 року

Іван Любиш-Кірдей, Ольга Руденко та Михайло Ткач стали фіналістами Премії Ґонґадзе 2025 року

Лауреата Премії оголосять під час церемонії 21 травня.

Члени Капітули Премії імені Георгія Ґонґадзе визначили короткий список номінантів на здобуття відзнаки у 2025 році. Фіналістами стали Іван Любиш-Кірдей, Ольга Руденко та Михайло Ткач. Про це повідомила пресслужба Премії. 

Іван Любиш-Кірдей — фотограф і воєнний кореспондент Reuters. Під час відрядження до Краматорська у серпні 2024 року був поранений через російський обстріл, пробув у комі кілька місяців і зараз проходить відновлення.

У 2015 отримав щорічну німецьку премію для теле- та кінооператорів Deutscher Kamerapreis у номінації «Кращий новинний сюжет із зони воєнних дій» за телефільм «Втеча з Іловайська», знятий для німецького телеканалу ARD. 

Ольга Руденко є головною редакторкою та співзасновницею англомовного видання про Україну The Kyiv Independent, яке у 2021 році заснували 30 із 50 звільнених співробітників редакції Kyiv Post. Ольга також була фіналісткою Премії імені Георгія Ґонґадзе 2024 року.

Журналістка писала для світових видань і була стипендіаткою Chicago Booth School of Business. У травні 2022 року була зображена на обкладинці журналу Time як одна з лідерок наступного покоління, а в грудні 2022 року здобула нагороду «Жінки Європи» в категорії «Жінка в дії».

Михайло Ткач з 2021 року очолює відділ розслідувань «Української правди». За цей час було опубліковано десятки резонансних матеріалів, які викривають корупцію і зловживання владою, сприяють підвищенню прозорості й відповідальності влади перед суспільством, впливаючи на позитивні зміни в країні.

До УП 6 років працював у програмі «Схеми: корупція в деталях», спільному проєкті «Радіо Свобода» та телеканалу «UA:Перший», 5 років у програмі розслідувань «Гроші» на каналі «1+1».

Лауреата Премії оголосять під час церемонії 21 травня — у день народження Георгія Ґонґадзе.

Серед критеріїв, яким мають відповідати претенденти, — відданість принципам та цінностям незалежної журналістики, інноваційність, суттєвий внесок у розвиток окремого жанру чи медіасередовища в цілому та створення матеріалів, що призвели до вирішення або розуміння певних проблем у суспільстві та змін у країні.

До Капітули Премії імені Георгія Ґонґадзе завжди входять представники співзасновників Премії — представник сім’ї Георгія Ґонґадзе, президент Українського ПЕН, представники видання «Українська правда», члени Асоціації випускників Києво-Могилянської бізнес-школи, лавреат Премії попереднього року. Шестеро постійних представників Капітули запрошують ще трьох членів. Їх обирають серед українських медіаекспертів, медіаменеджерів, моральних авторитетів та провідних інтелектуалів.

Цьогоріч членами Капітули стали журналістка, громадська діячка, дружина Георгія Ґонґадзе Мирослава Ґонґадзе, філософ, головний редактор UkraineWorld, президент Українського ПЕН Володимир Єрмоленко, головна редакторка Української правди Севгіль Мусаєва, журналістка, громадська діячка, представниця kmbs Діана Дуцик, підприємець, засновник волонтерського центру допомоги Україні в Австрії, представник Спільноти меценатів Премії Томас Бруннер, медіаменеджерка, журналістка, лауреатка Премії 2024 року Тетяна Трощинська, правозахисник, журналіст, громадський діяч, офіцер ЗСУ Максим Буткевич, журналіст, громадський діяч, директор Інституту фронтиру Євген Глібовицький та директор Національного демократичного інституту (НДІ) в Україні Марчін Валецький.

Лавреатами Премії в попередні роки стали Вахтанґ Кіпіані (2019), Павло Казарін (2020),  Мирослава Барчук (2021), Мстислав Чернов і Євген Малолєтка (2022), Богдан Логвиненко (2023), Тетяна Трощинська (2024). У 2022 році також Спецвідзнаку посмертно отримав фотожурналіст Макс Левін.

Читайте також:

  • Тетяна Терен: «Сміливість та інноваційність Георгія Гонгадзе змінили медіаполе в Україні»
  • «Ми несемо в собі силу, навіть коли на нас падає небо». Як пройшла церемонія нагородження Премії Георгія Ґонґадзе

Премія імені Георгія Ґонґадзе вручається завдяки підтримці меценатів та меценаток, які забезпечують її сталість та розвиток. Меценатами є виключно випускники Києво-Могилянської Бізнес-Школи, які підтримують цінності Премії та прагнуть змінювати українське суспільство через якісну професійну журналістику.

Меценатами у 2025 році є Микола Вікнянський, Микола Сушко, Томас Бруннер, Оксана Просоленко, Антон Артеменко, Максим Дядик, Микола Демченко, Ольга Велика. 

Інформаційні партнери церемонії Премії імені Георгія Ґонґадзе у 2025 році: Суспільне, Клуб УП, «Еспресо», NV, LMF, «Детектор медіа», Інститут масової інформації, «Медіамейкер», Медіацентр Україна, Комiсiя з журналiстської етики.

Фото: Премії імені Георгія Ґонґадзе

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader