Україна вперше обрана до складу Координаційної Ради ЮНЕЙДС
Україна вперше обрана до складу Координаційної Ради ЮНЕЙДС

Україна вперше обрана до складу Координаційної Ради ЮНЕЙДС

У Міністерстві охорони здоров'я повідомили про те, що Україну обрано до складу Координаційної Ради ЮНЕЙДС на період 2026-2028 рр.

"Це має стратегічне значення для нашої країни - Україна отримає можливість впливати на формування глобальної політики у сфері протидії ВІЛ/СНІДу, а також сприятиме врахуванню нашого національного контексту при прийнятті рішень", - наголосили у МОЗ.

ЮНЕЙДС — це Об’єднана програма ООН із ВІЛ/СНІДу, яка була створена в 1996 році для координації глобальної відповіді на епідемію ВІЛ, обʼєднуючи зусилля держав, міжнародних організацій, громадянського суспільства та людей, які живуть із ВІЛ.

З початку повномасштабного вторгнення росії ЮНЕЙДС організація виступала за інтеграцію послуг ВІЛ у гуманітарну відповідь. ЮНЕЙДС також допомагали координувати зусилля між урядом, ООН і неурядовими організаціями для боротьби зі стигмою та посиленні профілактики інфікування ВІЛ.

Глобальні цілі ЮНЕЙДС стали орієнтиром для України на шляху подолання епідемії ВІЛ та знайшли своє відображення у Національному плані заходів у відповідь на ВІЛ до 2030 року. Зокрема, йдеться про ціль "95-95-95" - це три ключові показники, які повинна досягти країна, що означає:

95% людей, які живуть з ВІЛ, знають про свій ВІЛ-статус
95% з тих, хто знає про свій статус, отримують антиретровірусну терапію (АРТ)
95% людей, які отримують АРТ, мають невизначальне вірусне навантаження (вірус не виявляється)

"Приєднання до Координаційної Ради ЮНЕЙДС дозволить обмінюватися досвідом з іншими країнами та сприяти розбудові більш ефективних національних систем боротьби з ВІЛ/СНІДом. Україна вже продемонструвала успіх у створенні ефективної системи послуг з ВІЛ, яка базується на принципах громадського здоров’я. Йдеться про ефективну систему епідеміологічного контролю, моніторингу та управління запасами ліків, що забезпечило пацієнтам безперервний доступ до антиретровірусної терапії", - зазначили у МОЗ.

Джерело матеріала
loader