Україна зосереджує зусилля на забезпеченні повного завантаження вітчизняного оборонного виробництва, залучаючи іноземні інвестиції, а вся виготовлена продукція має постачатися до Сил безпеки й оборони. Про це заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін під час брифінгу "Українська зброя 2024", коментуючи перспективу відкриття експорту військової продукції.
За словами міністра, якого цитує LIGA.net, уряд і держава загалом докладають значних зусиль для залучення інвестицій у локальне виробництво.
"Наше завдання ‒ щоб усі виробництва, які працюють на території України, мали максимальне завантаження", ‒ зазначив Сметанін.
Він додав, що у 2024 році в український оборонно-промисловий комплекс реалізували і профінансували проєкти на понад 500 мільйонів доларів. Крім того, із слів посадовця, досягнуті домовленості ще на понад 1,5 мільярда доларів.
"Наша стратегія ‒ завантажити внутрішнє виробництво через іноземні інвестиції й забезпечити постачання всієї виготовленої продукції нашим Силам безпеки та оборони", ‒ підкреслив Сметанін.
Водночас у професійній спільноті тривають дискусії щодо потреби у відкритті експорту. Зокрема, керівник благодійного фонду "Повернись живим" Тарас Чмут заявляв, що Україні варто дозволити бізнесу експорт оборонної продукції. За його оцінками, вітчизняний оборонно-промисловий комплекс здатен виробляти утричі більше, ніж може придбати держава за бюджетні гроші.
Український оборонно-промисловий комплекс демонструє вражаючі темпи розвитку: за два роки кількість виробників БПЛА зросла в 12 разів! Але чи готова Україна стати постачальником зброї для країн НАТО?
Ідея експорту виглядає дуже привабливою. Однак є і ризики.
Про те, які є альтернативні механізми експорту озброєння, ‒ в статті "Україна може стати постачальником зброї для країн НАТО" розповідав керівник сектору "Оборонна політика" BRDO Тарас Ємчура.