Борги за комуналку попередніх власників: чи треба їх платити
Борги за комуналку попередніх власників: чи треба їх платити

Борги за комуналку попередніх власників: чи треба їх платити

Борги за комуналку попередніх власників: чи треба їх платити

Роз'яснення дали юристи.

В Україні побутові споживачі мають оплачувати комунальні послуги. Зокрема, необхідно платити за газ, світло, воду та опалення. Бувають випадки, коли українці накопичують борги за комуналку. Юристи адвокатського об'єднання «Бачинський та партнери» розповіли, чи повинні нові власники житла оплачувати комунальні борги попередніх господарів.

Чи повинен новий власник житла сплачувати борги за комунальні послуги

Фахівці пояснили, що відповідно до чинної судової практики, нових власників житла не зобов’язують сплачувати за газ, воду, яка була використана попередніми мешканцями.

«Існують випадки, але це стосується лише визначених пунктів у договорі купівлі-продажу майна. Також варто звертати увагу на акт прийому-передачі майна, де можуть бути зазначені зобов’язання попереднього власника щодо погашення боргів», – пояснили вони.

Також юристи додали, що якщо такі умови не прописані, новий власник не несе відповідальності за борги попереднього власника.

Коли борги старого власника житла можуть перейти на нового

За словами експертів, у Цивільному кодексі є роз’яснення щодо відсутності вимоги сплати боргів за попереднього власника.

«Однак при попередній домовленості ситуація змінюється. Наприклад, у договорі купівлі-продажу квартири може зазначатися, що покупець має зобов’язання щодо розрахунків за попередні борги за комунальні послуги», – йдеться у повідомленні.

Чи можна перевірити наявність боргів за комуналку перед придбанням житла

Юристи зазначили, що перевірити наявність чи відсутність боргів за комунальні послуги можна через:

  • Державний реєстр;
  • Єдиний реєстр боржників.

Фахівці додали, що також існують онлайн сервіси, які працюють по коду ЄДРПОУ, реєстраційним номером об’єкта нерухомості. 

Як діяти, якщо після купівлі житла виявилися комунальні борги 

За словами юристів, борги попереднього власника за комунальні послуги не мають відображатися у платіжках.

«Якщо трапилась помилка, варто звернутися до організації для отримання пояснень. Також слід перевірити, чи була проведена остаточна оплата за комунальні послуги на момент продажу майна», – йдеться у повідомленні.

Експерти додали, що якщо борги не були вказані в договорі купівлі-продажу або акті прийому-передачі, новий власник має право вимагати від попереднього власника їх погашення.

У випадку, якщо організації з комунальних послуг повідомляють про необхідність сплати боргу, не треба звертатися до попереднього власника.

«Такі вимоги є не законними, тому потрібно наполягати на виконанні Цивільного кодексу. Згідно з законодавством, борги за комунальні послуги мають сплачувати ті, хто користувався послугами, а не новий власник, якщо в договорі купівлі-продажу не було вказано іншого», – резюмували юристи.

Нагадаємо, що може статися, коли людина має великий борг за житлово-комунальні послуги.

Джерело матеріала
loader