/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F65669f6e3d968238870273c4bb2c7ed0.jpg)
У Верховному Суді презентували оновлену Базу правових позицій суду
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Як розповів під час презентації голова ВС Станіслав Кравченко, на розгляді суду перебувають десятки тисяч справ, і суддям необхідно чітко орієнтуватися у правових позиціях зі схожих справ, які перебували на розгляді і в яких уже є рішення.
У Базі правових позицій зібрано рішення ВС щодо національного законодавства і відображаються рішення ЄСПЛ, які також вважаються частиною національного законодавства.
«База правових позицій суттєво вдосконалена, і ми маємо кращі можливості по пошуковій системі, кращі користувацькі функції з мобільних пристроїв, є інтеграція зі штучним інтелектом і Єдиним реєстром судових рішень. База правових позицій входить в єдину архітектуру української електронної судової системи. Основне завдання Бази правових позицій – забезпечити єдність судової практики», - зазначила очільниця проєкту «Право-Justice» Оксана Цимбрівська.
Перший заступник керівника Апарату у ВС Расім Бабанли розповів, що База правових позицій є помічником для судді, який може у ній підбирати потрібну інформацію для вирішення спору.
За його словами, ідея створити технічне рішення для пошуку правових позицій виникла наприкінці 2017 року, коли запрацював оновлений ВС, а у системі накопичилося понад 650 тис. рішень за результатом розгляду касаційних скарг.
«Ми зрозуміли, що людськими можливостями слідкувати за всіма рішеннями ВС неможливо і для цього потрібні технічні рішення», - сказав він.
Технічний інструмент з пошуку правових позицій за підтримки міжнародних партнерів вдалося запустити у 2021 році. Відтоді тривала робота над удосконаленням його функціоналу з урахуванням нових можливостей інформаційних технологій та актуальних потреб користувачів.
Як повідомлялося, раніше Європейський суд з прав людини та Верховний Суд втілили спільний проєкт щодо покращення доступності знань про практику ЄСПЛ, запустивши українськомовну версію Платформи обміну знаннями Європейського суду.
