У Верховному Суді презентували оновлену Базу правових позицій суду
У Верховному Суді презентували оновлену Базу правових позицій суду

У Верховному Суді презентували оновлену Базу правових позицій суду

У Верховному Суді за підтримки проєкту ЄС «Право-Justice» презентували оновлену версію Бази правових позицій, яка дає змогу аналізувати попередні рішення суду і формувати єдність судової практики.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як розповів під час презентації голова ВС Станіслав Кравченко, на розгляді суду перебувають десятки тисяч справ, і суддям необхідно чітко орієнтуватися у правових позиціях зі схожих справ, які перебували на розгляді і в яких уже є рішення.

У Базі правових позицій зібрано рішення ВС щодо національного законодавства і відображаються рішення ЄСПЛ, які також вважаються частиною національного законодавства.

«База правових позицій суттєво вдосконалена, і ми маємо кращі можливості по пошуковій системі, кращі користувацькі функції з мобільних пристроїв, є інтеграція зі штучним інтелектом і Єдиним реєстром судових рішень. База правових позицій входить в єдину архітектуру української електронної судової системи. Основне завдання Бази правових позицій – забезпечити єдність судової практики», - зазначила очільниця проєкту «Право-Justice» Оксана Цимбрівська.

Перший заступник керівника Апарату у ВС Расім Бабанли розповів, що База правових позицій є помічником для судді, який може у ній підбирати потрібну інформацію для вирішення спору.

За його словами, ідея створити технічне рішення для пошуку правових позицій виникла наприкінці 2017 року, коли запрацював оновлений ВС, а у системі накопичилося понад 650 тис. рішень за результатом розгляду касаційних скарг.

«Ми зрозуміли, що людськими можливостями слідкувати за всіма рішеннями ВС неможливо і для цього потрібні технічні рішення», - сказав він.

Технічний інструмент з пошуку правових позицій за підтримки міжнародних партнерів вдалося запустити у 2021 році. Відтоді тривала робота над удосконаленням його функціоналу з урахуванням нових можливостей інформаційних технологій та актуальних потреб користувачів.

Як повідомлялося, раніше Європейський суд з прав людини та Верховний Суд втілили спільний проєкт щодо покращення доступності знань про практику ЄСПЛ, запустивши українськомовну версію Платформи обміну знаннями Європейського суду.

Теги по теме
Суд
Источник материала
loader
loader