Вчені дізналися, як саме рак позбавляє хворих волі до життя
Вчені дізналися, як саме рак позбавляє хворих волі до життя

Вчені дізналися, як саме рак позбавляє хворих волі до життя

На пізніх стадіях онкологічних захворювань пацієнти як слабшають фізично. Починаються депресія та апатія. Експерименти на тваринах дозволили американським дослідникам зрозуміти, що запускає цей згубний процес. Виснаження трапляється у 80% випадків онкологічних захворювань на пізніх стадіях. Пацієнти відчувають сильну втому, зрештою зникає навіть воля до життя. Боротися з хворобою вони більше не в змозі.

Вчені з медичної школи Вашингтонського університету (США) провели кілька вражаючих експериментів на мишах. Це дозволило встановити складні біологічні механізми, які призводять до апатії та втрати мотивації. Гризунам підшкірно імплантували клітини аденокарциноми товстої кишки. Протягом декількох тижнів у мишей з’явилися класичні фізичні симптоми кахексії і почалися зміни в поведінці. хворих.

Дослідження цитокінів — особливих речовин білкової природи, які виділяє організм у відповідь на системне запалення — показало підвищення рівня інтерлейкіну 6 (IL-6) у крові, а вивчення активності мозку дозволило виявити імунно-нейронний ланцюг, який починався в області під назвою area postrema (дослівний переклад). postrema виявляли IL-6 і передавали сигнал базальні ганглії (ділянки сірої речовини, що відіграють ключову роль в регуляції цілеспрямованої поведінки) для придушення синтезу дофаміну.

Дофамін зазвичай прийнято називати «гормоном щастя» З усім тим у цьому випадку він безпосередньо впливає на мотивацію, визначаючи готовність докладати зусиль для отримання чогось.

Як припустили вчені, цей механізм спочатку запускається, щоб хворий організм заощаджував сили. Але при хронічних захворюваннях він призводить до згубних та загрозливих для життя наслідків. Крім того, дослідники виявили, що антитіла до інтерлейкіну 6, пригнічуючи його активність, знижують симптоми апатії, відновлюючи мотиваційну готовність мишей.

Це відкриття може поліпшити якість життя не тільки онкологічних хворих: надлишок інтерлейкіну 6 негативно впливає при інших захворюваннях — від аутоімунних розладів до хронічних інфекцій. Результати дослідження вчені опублікували в журналі Science.

Читайте також -  Вчені виявили несподіваний зв’язок між дієтою та ризиком раку легенів
Джерело матеріала
loader
loader