Рада підтримала законопроєкт про профосвіту, який скасовує назву ПТУ
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №13107 "Про професійну освіту", який передбачає "гранти, новий підхід до навчання та співпраця з бізнесом". Про це у Telegram повідомив віцепрем'єр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
- Він пришвидшить розвиток закладів освіти. Профтехи матимуть більше свободи, бізнес — більше впливу, а студенти — користі від навчання. Вдячний парламентарям за підтримку важливого законопроєкту. Наступний етап — доопрацювання та підготовка до другого читання, - написав Федоров.
Основні положення законопроєкту:
- Автономність у фінансах та управлінні персоналом. Освітні установи отримають незалежність у розподілі фінансів і управлінні кадрами. Вони зможуть самостійно заробляти кошти, визначати їх використання та приймати рішення щодо роботи персоналу.
- Потужні наглядові ради. Ці органи матимуть право обирати керівників, контролювати їхню діяльність і затверджувати стратегічні плани розвитку. До складу наглядових рад залучатимуть представників бізнесу.
- Грантова підтримка дуальної освіти. Держава та місцеві органи влади фінансуватимуть навчання безпосередньо на підприємствах. Для спрощення поєднання роботи та навчання буде впроваджено «трудовий договір для студентів».
- Сучасні стандарти освіти. Заклади освіти зможуть самостійно розробляти навчальні програми спільно з бізнесом. Впроваджується кредитно-модульна система, що сприятиме інтеграції у європейський освітній простір.
- Зменшення бюрократичного тиску. Процедури ліцензування стануть простішими, а надмірні перевірки скасують. Увага буде зосереджена на партнерстві, оновленні програм та міжнародній співпраці.
- Ребрендинг професійної освіти . Замість застарілих назв на кшталт "ПТУ" запроваджуються нові формати — професійні коледжі та навчальні центри. Учні отримують статус студентів, розширені права та можливості.
- 7 квітня стало відомо, що в Україні запрацює освітня платформа "Мрія" для кожної школи.
- 5 березня голова Міністерства освіти і науки Оксен Лісовий повідомив, що в Україні проводитимуть олімпіади та турніри за новими правилами.
- У 2024 році освітній омбудсмен Надія Лєщик запропонувала надати школам можливість залишати учнів на другий рік навчання в одному класі для усунення навчальних прогалин.

