/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2Fe83060a96dc70d12e3a4a375417be0ab.jpg)
Суд у Франції дозволив примусове стягнення з РФ для компенсацій "Нафтогазу"
Французький суд надав дозвіл на примусове виконання рішення Гаазького арбітражу щодо відшкодування Росією збитків, завданих "Нафтогазу" внаслідок окупації Криму, на 5 мільярдів доларів.
Як повідомляє "Європейська правда", про це 17 квітня оголосили у пресслужбі "Нафтогазу".
Суд у Парижі надав дозвіл на примусове виконання (exequatur) рішення Гаазького арбітражу щодо відшкодування збитків, завданих незаконною експропріацією активів Групи Нафтогаз в окупованому Криму на 5 млрд доларів.
"Цей результат – частина нашої глобальної кампанії з примусового виконання рішення арбітражу.
Це надзвичайно важлива юридична перемога НАК "Нафтогаз України" та ще пʼяти компаній Групи.
Вона дозволяє Нафтогазу розпочати процедуру стягнення на території Франції", – зазначив очільник Групи Нафтогаз Роман Чумак.
У межах цього процесу Нафтогаз вже зареєстрував обтяження на низку активів, що належать російській державі та розташовані у Франції, загальною вартістю понад 120 млн євро – що називають першим кроком до примусового виконання рішення арбітражу.
Французьке провадження веде паризька юридична фірма з розв’язання спорів Le 16 Law.
Арбітражні рішення можна виконувати через механізм примусового виконання.
Відтак, у разі відмови Росії від добровільного виконання рішення суду "Нафтогаз" має право розпочати процес визнання та допуску до примусового виконання рішення на території тих держав, де знаходяться активи РФ.
У жовтні 2024 року суд у Фінляндії наказав накласти арешт на окремі російські активи в країні з метою компенсацій "Нафтогазу" – що стало першим подібним рішенням у Європі.
Детально на цю тему – у статті Фінський прецедент: як Гельсінкі збільшує шанси добитися компенсації від РФ.

