/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F3f635fdc5509826beb74bced9ca3a9ad.jpg)
Повне припинення вогню та жодного нейтрального статусу - Le Monde про деталі перемовин у Парижі
Детальнішим змістом паризьких перемовин, що відбулись у четвер між американцями, українцями та європейцями дипломатичні джерела поділились з Le Monde, передає Укрінформ.
"Деталі менше людей виступають за часткове припинення вогню, оскільки воно є надскладним в управлінні, як показав випадок з (перемир’ям – ред.) щодо енергетичної інфраструктури ", - розповів французький дипломат.
За його словами, відтепер сторони погоджуються відмовитися від будь-якої форми часткового перемир'я та закликають до "повного припинення вогню, якомога швидше ", щонайменше на один місяць, з можливістю продовження.
Також українська делегація мала можливість ще раз нагадати про свої червоні лінії. Зокрема, вона заявила, що не хоче місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі, яка вже була безрезультатно розгорнута на Донбасі в період з 2015 по 2022 рік. Так само як і миротворчої операції ООН. А також переконана, що саме Сполучені Штатиповинні взяти на себе відповідальність за моніторинг режиму припинення вогню.
"Американці не кажуть ані так, ані ні, тому ми можемо продовжувати говорити про це", - зазначив виданню один з учасників зустрічі, наголосивши, що така підтримка також необхідна європейцям перед тим, як відправити свої сили для гарантування безпеки в Україну.
Американській стороні також пояснили, що Україна та європейські союзники не будуть визнавати "анексовані Росією в односторонньому порядку українські території".
За інформацією з французьких дипломатичних джерел, Глава Офісу Президента Андрій Єрмак доніс до учасників інші червоні лінії, зокрема, жодного нейтрального статусу для України, ніякої демілітаризації чи обмеження її збройних сил, повернення військовополонених, цивільних осіб та дітей, депортованих до Росії.
"Питання санкцій також було розглянуто, але не питання послаблення санкцій. Необхідність полягає в тому, щоб ми використовували всі інструменти, які є в нашому розпорядженні, і особливо санкції, щоб мати засоби впливу на російську позицію", - додали дипломати.
Як повідомляв Укрінформ, перемовини щодо завершення війни будуть можливими, якщо Росія піде на повне припинення вогню, погодить механізм моніторингу за цим, а також підтримає гуманітарний трек України. Про це заявив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.
Фото: Emmanuel Macron / Мережа Х

