Чи шкідливі соцмережі: вчені спростували поширений міф
Чи шкідливі соцмережі: вчені спростували поширений міф

Чи шкідливі соцмережі: вчені спростували поширений міф

Попри поширену критику соціальних мереж за надмірну кількість поверхневого контенту, що, як вважається, сприяє розвитку так званої "цифрової деменції", нове дослідження свідчить про протилежне — принаймні у випадку з людьми старшого віку. Про це пише Interesting Engineering.

Науковці з Університету Бейлора та Медичної школи Остіна Делла при Техаському університеті проаналізували понад 136 наукових робіт, охопивши дані понад 400 тисяч дорослих.

Результати вказують: регулярне використання цифрових технологій пов’язане зі зниженням ризику розвитку когнітивних порушень. Зокрема, йдеться про 58% меншу ймовірність таких розладів у людей похилого віку, які активно користуються сучасними технологіями.

Дослідження проводили клінічний нейропсихолог доктор Джаред Ф. Бендж із Медичної школи Делла та Всебічного центру пам’яті UT Health Austin, а також доктор Майкл К. Скаллін, доцент психології та нейронауки з Університету Бейлора.

"Ви можете переглянути новини практично будь-якого дня, і ви побачите, як люди говорять про те, як технології завдають нам шкоди", — прокоментував Скаллін.

Окрім впливу на когнітивні здібності, дослідники наголошують на соціальних перевагах технологій. Завдяки ним літні люди зберігають незалежність у повсякденному житті та можуть підтримувати тісніші зв’язки з близькими.

"Тепер ви можете спілкуватися з родичами різних поколінь. Ви можете не тільки поговорити з ними, ви можете побачити їх. Ви можете поділитися фотографіями. Ви можете обмінятися електронними листами, і все це протягом секунди або менше. Отже, це означає, що є більше можливостей для зменшення самотності", — додав Скаллін.

Джерело матеріала
loader
loader