/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F0d47ae260cf68e9c8befc2a4cac43829.jpg)
Експерти назвали чотири дивні ознаки старіння
Американські експерти, фахівці різних сфер медицини, назвали чотири доволі дивні ознаки старіння – не настільки очевидні, як зморшки чи сивина.
Нижні криві зуби
Як розповіла завідувачка кафедри протезування в стоматологічному коледжі Нью-Йоркського університету Лейла Джахангірі, з віком зуби нерідко зміщуються і дрейфують, і це частіше трапляється з нижніми зубами, ніж із верхніми.
Експертка додала, що найпоширенішими причинами є втрата зуба, захворювання ясен, які можуть зробити зуби нестабільними, а також зношення зубів через такі чинники, як скрегіт.
Зміна голосу
За словами директора голосового центру в Південно-Західному медичному центрі Техаського університету Теда Мау, у міру того, як люди старіють, їхні голосові зв’язки часто стають тоншими та менш еластичними, і вони можуть щільно змикатися щільно. У результаті ваш голос може стати слабшим або більш хрипким.
Експерт зазначив, що вік може по-різному впливати на чоловічі та жіночі голоси. Деякі чоловіки можуть виявити, що в міру дорослішання їхні голоси стають вищими.
– Тож у деяких чоловіків глибокий і гучний голос із віком може звучати не так глибоко і повно, – сказав Мау.
Тим часом, за його словами, гормональні зміни у літніх жінок можуть призвести до зниження їхнього голосу.
Якщо зміни в голосі впливають на ваше самопочуття або у вас спостерігаються різкі зміни, наприклад, раптова захриплість, яка зберігається понад кілька тижнів, Мау рекомендує звернутися до лікаря-отоларинголога.
Зменшення росту
Як пояснив керівник відділення Центру геріатричної медицини в клініці Клівленда Дебошир Хамі, є кілька причин, через які ми зменшуємось у розмірах з віком.
Наприклад, з віком ми втрачаємо кісткову тканину і хрящі в хребцях хребта, через що ми стаємо нижчими на зріст.
Також м’язи живота і попереку можуть ослабнути, через що стає складніше утримувати хребет у вертикальному положенні. Навіть сплощення склепінь стоп із часом може сприяти втраті зросту.
За словами експертів, частково сповільнити процес можна, залишаючись фізично активними та виконуючи вправи з обтяженнями, які зміцнюють корпус і стимулюють ріст кісток, а також вживаючи достатню кількість кальцію і вітаміну D.
Менше мігреней
Жінки вдвічі-втричі частіше страждають на мігрень, ніж чоловіки, і їхні напади трапляються частіше і тривають довше. Але є і хороші новини: мігрені можуть зменшуватися після менопаузи. Про це розповіла неврологиня з Penn Medicine Сеніха Нур Озудогру.
За словами експерта, з віком жінки можуть відчувати мігрень без супутніх симптомів, таких як головний біль, аура або нудота.
– У багатьох випадках мігрені доставляють занепокоєння, а не виснажують, – додала Озудогру.

