/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F3856f4a815588cc07e083a71770688b8.jpg)
Прірва "російського відродження": що відбувається на окупованих РФ територіях
Російський опозиціонер Максим Кац звернув увагу на коментарі вірного Кремлю генерала армії та депутата Держдуми Андрія Гурульова, який визнав надзвичайно низький рівень життя у традиційно бідних регіонах Росії, включно з Далеким Сходом. За словами Каца, ситуація в окупованих Росією частинах України ще гірша.
Навіть у Маріуполі, який Кремль намагається показати як приклад "відновлення Донбасу", цілі квартали досі лежать у руїнах.
А нечисленні будинки, зведені окупантами, — вкрай низької якості. "Стіни вкриваються тріщинами вже через рік після того, як будівлі здали", — каже Кац. Людям, які втратили житло, не надали компенсацій, натомість їм пропонують купувати квартири в новобудовах. У багатьох інших зруйнованих містах житло не будується взагалі.
Повна неспроможність російської держави впоратися навіть із найпростішими елементами управління — це попередження для тих на Заході, хто досі вірить, що Кремль нібито "визволяє" російськомовне населення. Насправді ж Кремль прирікає всіх — незалежно від мови, підтримки окупації чи лояльності до України — на безлад і злидні.
З 2022 року з’являлися повідомлення про жалюгідний стан окупованих територій — і деякі з них навіть підтверджувалися в пропагандистських медіа Кремля. Наприклад, газета "Московський комсомолець", лояльна до влади, писала у 2023 році, що населення "нових регіонів" не має повного доступу до соціальних виплат і втомилося від "правового хаосу", що там панує.
Причина такого провалу — не лише всеохопна корупція, характерна для режиму Володимира Путіна, але й підхід до призначення керівників окупованих регіонів.
Хочете стати колумністом LIGA.net – пишіть нам на пошту. Але спершу, будь ласка, ознайомтесь із нашими вимогами до колонок.

