/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F3%2F35f9da201d9118abd5ef0902618f570f.png)
Угоди зі США може бути цілком достатньо, щоб отримати реальні гарантії безпеки, - вважає експерт
Про це він розповів у своєму блозі.
«Переговорна делегація України вже підписала попередній меморандум. Більшою мірою, я вам скажу, це ні про що. Сторони фактично повернулися до тієї моделі переговорів, яка була від початку: спочатку меморандуму про наміри, а потім уже повністю угода. Він на одну сторінку. Юлія Свириденко та міністр фінансів США Скотт Бессент підписали цю угоду. І найважливіше у цьому меморандумі – 26 квітня 2025 року, дата можливого підписання самої угоди», - зазначає Руслан Бортник.
Загалом, розповідає він, усередині західного світу йде боротьба за українські корисні копалини, адже і США, і Франція, і Британія вважають, що вони мають відігравати в цьому питанні ключову роль.
Крім того, додає експерт, йде боротьба між росією та США, оскільки кремль не влаштовує розклад, при якому йому дістається лише 20%, тобто окуповані території. Хоча, міркує він, якщо москву це не влаштовує, це ще не означає, що вона протестуватиме, ні, вони на це погодиться, просто в обмін на поступки – зняття санкцій. Водночас, зауважує експерт, спроби США залишити Україну у зоні впливу Заходу залишаються недооцінені.
«Замість того, щоб вимагати віртуальні гарантії безпеки у вигляді НАТО та статті 5, цієї угоди з США може бути цілком достатньо, щоб отримати реальні гарантії безпеки як американські інтереси. Наприклад, чи є впевненість, що США захищатимуть Естонію? Чи є? Ні? Ось невідомо, немає такої впевненості. Але якщо США матимуть серйозні економічні інтереси в Україні, то ймовірно, що США захищатимуть Україну, навіть якщо вона не є членом НАТО», - підсумовує Руслан Бортник.
Також Politeka писала про те, що Мусієнко розповів про успіхи ЗСУ на фронті, які посилюють Україну на переговорах.

