Мін’юст США закликає суд змусити Google продати браузер Chrome
Міністерство юстиції США вимагає від федерального суду вжити жорстких заходів проти Google, зокрема — примусово продати браузер Chrome, щоб послабити домінування компанії на ринку пошукових систем. Про це стало відомо під час судового розгляду в історичній антимонопольній справі, передає Reuters.
Минулого року суддя визнав Google монополістом через домінування його пошукової системи. Тепер суд має розглянути потенційні способи відновлення конкуренції. Слухання триватимуть три тижні.
«Настав час дати сигнал Google та іншим монополістам, які уважно спостерігають, що порушення антимонопольного законодавства матиме наслідки», — заявив юрист Мін’юсту Девід Далквіст у своїй вступній промові.
Він також зазначив, що монополія Google у пошуку допомагає вдосконалювати її ШІ-продукти, які також є способом залучення користувачів до її пошукової системи.
Згідно з документами, показаними на суді, стало відомо, що Google щомісяця платить Samsung за попереднє встановлення власного застосунку Gemini AI на смартфони. Хоча сума не розголошується, Мін’юст називає її «величезною». Такі дії, на думку уряду, допомагають Google зберігати домінування навіть у сфері штучного інтелекту.
Серед запропонованих заходів — припинення ексклюзивних угод Google із виробниками пристроїв, які роблять її пошуковик за замовчуванням. Якщо інші засоби не зможуть відновити конкуренцію, уряд вимагатиме змусити Google продати мобільну операційну систему Android.
Юрист Google розкритикував вимоги Мін’юсту, назвавши їх «списком бажань конкурентів, які прагнуть скористатися здобутками Google». Водночас компанія вказує, що її продукти ШІ не є предметом справи, яка стосується саме пошукових систем.
Компанія заявила, що подасть апеляцію, коли буде винесене остаточне рішення. Серед свідків у справі очікується також виступ Ніка Терлі — керівника продуктів OpenAI, компанії, що стоїть за ChatGPT.
Нагадаємо, примусовий розподіл Google може стати найбільшим подібним випадком для американської компанії з моменту розформування AT&T у 1980-х роках.

