/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F1b2be8913210a5e427521238906ab9cd.jpg)
Україна передала Китаю докази участі його громадян у бойових діях на боці РФ
Українські спецслужби передали Китаю докази участі його громадян у війні проти України, та залучення китайських компаній до виробництва у Росії військової продукції
Про це повідомило Міністерство закордонних справ України.
МЗС України 12 квітня провело зустріч з послом Китаю Ма Шенкунем. Під час зустрічі заступник глави МЗС Євген Перебийніс підкреслив, що участь китайців у війні проти України та допомога китайських компаній російському військовому сектору викликають глибоке занепокоєння та підривають партнерські відносини між країнами.
"Докази таких фактів були передані українськими спецслужбами китайській стороні", - йдеться у повідомлені.
Перебийніс закликав Китай вжити заходів для припинення будь-якої підтримки російської агресії проти України, незважаючи на неодноразові заяви Пекіна про її відсутність.
Також він висловив сподівання, що в майбутньому Китай утримуватиметься від кроків, які могли б зашкодити двостороннім відносинам.
Що сказав про участь китайців у війні проти України Зеленський
Під час брифінгу 22 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що попросив службу зовнішньої розвідки передати китайській стороні відповідну інформацію, щодо участі громадян Китаю у війні на боці Росії. Також міністр закордонних справ Андрій Сибіга передає відповідну інформацію посольству в Пекін.
"Окремо я попросив Службу безпеки передати інформацію більш ширшого характеру китайській стороні, щодо громадян Китаю, які працюють в Росії, на заводі по виробництву дронів", - зазначив президент.
Він заявив, що згідно з інформацією, яку має Україна, Росія домовилася з цими громадянами поза домовленістю з китайським керівництвом та вкрала відповідні технології з виробництва дронів.
"Я думаю, що Пекіну буде це важливо побачити, як з ними їх партнери працюють", - додав Зеленський.
- 8 квітня на Донеччині українські війська взяли в полон двох громадян Китаю, які воювали на боці російської армії. Володимир Зеленський дав розпорядження очільнику МЗС звернутися до Китаю, а США висловили занепокоєння.
- 9 квітня президент України повідомив, що українська розвідка має інформацію про щонайменше 155 китайських громадян, які беруть участь у бойових діях на боці Росії.
- 10 квітня у МЗС Китаю запевнили, що їм невідомо про понад 155 китайських громадян, які, воюють на боці російських військ проти України.
- 15 квітня речник МЗС Китаю Лінь Цзянь повідомив, що китайський уряд планує провести розслідування та оцінку дій своїх громадян, які потрапили у полон в Україні, згідно з внутрішнім законодавством.

