Уроки мови: як українською сказати «маргарітка»
Уроки мови: як українською сказати «маргарітка»

Уроки мови: як українською сказати «маргарітка»

Уроки мови: як українською сказати «маргарітка»

Є гарні українські назви цієї квітки.

Багато наших громадян відмовилися від використання російської мови та перейшли на українську. Але бувають випадки, коли українці під час розмови роблять помилки, вживаючи русизми та суржик. Зокрема, часто можна почути, як одні з квітів називають «маргарітки».

Щоб збагатити власну лексику, важливо більше читати, а також відмовитися від вживання суржикових слів та русизмів. Слово «маргарітка» є калькою з російської мови.

Українською є дві правильні назви цієї квітки. Одна з них – стокротка.

«Стокротка – однорічна чи багаторічна трав'яниста декоративна рослина родини складноцвітих із дрібними білими, рожевими або червоними квітками. [Лучицька:] А ось у затишку молоденькі стокротки й нагідки, тільки що розцвіли (Михайло Старицький, Вибр., 1959, 426); Вадим ішов.. вузенькою стежкою, яка в'юнилась серед заростів ромашок, стокроток (Олександр Бойченко, Молодість, 1949, 206); Для бордюрів використовуються стокротки багаторічні з білими або блідо-рожевими квітками (Весняна флора, 1955, 143)», – йдеться в Академічному тлумачному словнику української мови СУМ.

Також цю квітку можна називати маргаритка.

«Маргаритка – те саме, що стокротка. Під їх [буряків].. листям.. нидіє м'яка травка, щезають біленькі очка маргариток (Іван Франко, IV, 1950, 325)», – сказано у словнику.

Раніше мовознавець Олександр Авраменко розповів, як знайти гарний відповідник до слова «однофамілець» та чи можна його вживати.

Джерело матеріала
loader
loader