/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F3d218f2758efd819b651579e8ed9a872.jpg)
Вплив депресії: вчені дослідили, як пов’язані психічний стан батька і поведінка дітей
Дослідники встановили чіткий зв’язок між депресією батька та поведінкою дитини.
Результати нового дослідження були опубліковані в журналі American Journal of Preventive Medicine.
Тато в депресії — дитина в стресі
Що відчуває дитина, коли поруч сумний, емоційно відсторонений батько? Виявляється, значно більше, ніж здається.
Американські науковці, які проаналізували дані 1 422 сімей, довели, що для малюків це великий стрес, а дитячі проблеми починаються саме з дорослих емоцій.
Коли дітям було п’ять років, батьків опитували щодо симптомів депресії. А у дев’ять вчителі оцінювали поведінку учнів шкільних класів.
Ті, хто зазнав впливу батьківської недуги, частіше були неспокійними, агресивними, а також мали погані соціальні навички.
Це пояснює, чому важливо звертати увагу на психічне здоров’я обох батьків.
На думку вчених, депресія може призводити до зростання рівня стресу в сім’ї, зниження емоційної підтримки та труднощів у вихованні, що своєю чергою впливає на розвиток дитини.
— Депресія піддається лікуванню. Але для цього з нею треба почати говорити», — каже авторка дослідження Крістін Шмітц з Rutgers Medical School.
Науковиця наполягає: медики мають приділяти увагу психічному здоров’ю обох батьків, а не лише матерів. Адже саме батьки — джерело емоційної стабільності для малюка.
— Якщо тато чи мама показують, що можуть звернутися по допомогу, — це найкращий приклад для дитини. Життєвий урок вона запам’ятає надовго, — зазначає Шмітц.
Отже, висновок вчених дуже простий: турбота про себе — це турбота про дитину. Бо сильні емоційно батьки — це впевнені, стабільні діти.
Такий підхід допоможе не лише підтримати дорослих, а й запобігти проблем у майбутньому.
Джерело: ScienceDaily
