/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2Fa598667b5a33a62f31ab751db6a3504e.jpg)
Мита Трампа б’ють по Маску: в Tesla затримки з виробництвом робота Optimus через «проблему з китайськими магнітами»
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F9557147242469cd14fde93206a2ab00e.png)
Все більше американських компаній та сфер діяльності потерпають від необміркованих тарифів, що запроваджує адміністрація Дональда Трампа. Черговою «жертвою» тарифів стала Tesla, якою керує один з найзавзятіших прибічників нинішнього президента США. Цього разу мова піде не про електромобілі, а про людиноподібного робота Optimus, вихід якого на ринок може суттєво відкластись через тарифи.
Ілон Маск назвав труднощі у виробництві робота Optimus «проблемою з магнітами». На початку квітня Китай заборонив експорт семи рідкоземельних металів у відповідь на введення президентом Трампом мит на китайські товари в розмірі 54%. Ці матеріали використовуються не лише в глобальних ланцюгах постачання чипів, а й у багатьох високотехнологічних галузях, зокрема в лазерах, радарах, реактивних двигунах тощо.
«Ми працюємо над цим із Китаєм. Сподіваюся, отримаємо ліцензію на використання рідкоземельних магнітів», — сказав Ілон Маск. — «Китай хоче запевнень, що ці магніти не будуть використані для військових цілей, і це очевидно — ні. Вони просто призначені для людиноподібного робота».
Втім, навіть якщо Optimus призначений для виконання хатніх справ, сам факт його антропоморфного дизайну робить його потенційно придатним і для інших задач — зокрема, тих, що Китай може класифікувати як «військові застосування». Крім того, інші компанії Маска, як-от SpaceX, мають активні контракти з армією США. Маск також тісно співпрацює з президентом США через так званий Департамент урядової ефективності (DOGE). Це може стати для Пекіна підставою не видавати жодній структурі, пов’язаній із Маском, ліцензії на використання цих важливих матеріалів.
Деякі компанії вже шукають альтернативи китайським джерелам рідкоземельних металів. Проте знайти повноцінну заміну з такими ж ціною і якістю буде непросто, адже Китай інвестував колосальні кошти в їхній видобуток. У 2023 році Китай виробив близько 70% усіх рідкоземельних елементів на ринку, зокрема 94% світових поставок галію — ключового компонента для потужних мікросхем — припало саме на КНР.
Багато експортерів уже очікують затримок через нові вимоги Китаю. Проте Tesla (прибуток якої обвалився на 71%) стала однією з перших компаній, що публічно заявила про вплив китайської заборони на свої виробничі плани. Tesla та SpaceX ще понад місяць тому скаржилися на мита. Маск також зазначив, що мита Трампа значно вдарили по енергетичному бізнесу Tesla, оскільки компанія імпортує акумуляторні елементи саме з Китаю.
Джерело: tomshardware
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F9557147242469cd14fde93206a2ab00e.png)

