Ставлячи під сумнів належність Криму, ми відкриваємо пекло, - МЗС Литви
Ставлячи під сумнів належність Криму, ми відкриваємо пекло, - МЗС Литви

Ставлячи під сумнів належність Криму, ми відкриваємо пекло, - МЗС Литви

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будрис заявив, що ставити під сумнів належність півострова Крим означає відкривати пекло, адже це б суперечило принципам міжнародного права

Зміст

Його слова цитує LRT.

Литовський міністр вважає, що визнання анексії Росією Криму порушувало б принципи міжнародного права й дало б сигнал іншим агресорам для утримання незаконно захоплених територій.

"Ставлячи під сумнів принципи міжнародного права, ставлячи під сумнів належність Криму, ми відкриваємо пекло, з якого виповзуть дияволи, з якого ніхто не повернеться назад. І це означатиме, що вплив США і їхня здатність встановлювати певні правила, які виходять з їхньої гіперсили, будуть різко зменшені", - заявив Будрис.

Читайте також: Америка хотіла б мовчазної згоди на одноосібне визнання нею окупації Криму

Він додав, що таким чином міжнародний порядок буде зруйнований. Також, за його словами, ця ситуація вигідна для Москви, адже в публічному просторі обговорюються розбіжності між США і ЄС.

"(Йдеться не про те), що Путін робить, робив і має намір робити. У цьому сенсі слід вирівняти всю комунікацію, вона не сприяє результату", - пояснив глава литовського МЗС.

  • 23 квітня представники України, США, Великої Британії та Франції мали провести перемовини у Лондоні щодо можливої угода про припинення вогню з РФ.
  • WP згодом повідомив, що США пропонують визнати анексований Крим російським, а також заморозити лінію фронту. 
  • Володимир Зеленський заявив, що Українане визнає юридично окупацію Криму, коментуючи дані ЗМІ, що це планують запропонувати США 23 квітня в Лондоні.
  • Натомість Дональд Трамп сказав, що ситуація для України "жахлива". За його словами, заява Зеленського про те, що Київ не визнає окупацію Криму, є шкідливою для перемовин з росіянами.
  • Водночас FT писало: адміністрація Трампа запропонувала Києву план для завершення війни, який включає відмову від вступу до НАТО та визнання Криму частиною Росії. Ці пропозиції викликали різку критику з боку ЄС.
Теги за темою
Україна Росія США Новини Крим МЗС України Литва
Джерело матеріала
loader
loader